Dnes je streda, 24. júla 2024, meniny má Vladimír
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Podporte vznik eSCe TV - seneckej televízie

      Na to, aby sa každá oblasť ľudského záujmu rozvíjala, sú potrebné informácie. Senec je jedno z najzaujímavejších okresných miest v regióne a napriek tomu ešte stále nemá vlastné televízne vysielanie. Z obrazovky sa o našom meste dozvedáme iba z komerčných televízií a aj to iba v niektorých prípadoch. Preto prichádzame s myšlienkou vytvorenia lokálnej televízie s veľmi dôležitou funkciou – rozšíriť možnosti a spôsoby kvalitného informovania obyvateľov mesta a jeho okolia. Chceme to robiť nezávisle, neskreslene, pravdivo a objektívne, pritom zaujímavo a inovatívne.

 

     Radi by sme v maximálnej možnej miere spolupracovali s mestom Senec, a to všestrannými spôsobmi. Sme otvorení rôznym myšlienkam, názorom, postrehom, ktorými by sme vysielanie mohli obohatiť.

 

  V našej programovej štruktúre určite nevynecháme zostrihy zo zasadaní mestského zastupiteľstva, okrúhle stoly na aktuálne témy, či diskusie, do ktorých sa občania budú môcť zapájať prostredníctvom www stránky. Základom vysielania bude kvalitné lokálne spravodajstvo s premiérou raz za týždeň a opakujúcich sa vysielaní, aby si ho obyvatelia mohli pozrieť v rôznych časoch. Prinesie aktuálne informácie o činnosti samosprávy, vedenia mesta, mestského zastupiteľstva, kultúrnych a športových udalostiach, ako aj z bežného života občanov. Priestor dostanú školy, ktorým ponúkneme možnosť realizácie vlastnej relácie, hasiči, policajti, zdravotníci, takisto tradičné podujatia ako Senecké leto alebo Veľký letný karneval. Jedným z našich cieľov je priblížiť divákom aj menej známe podujatia, osobnosti, históriu mesta. Samozrejme, nezabudneme ani na národnostné menšiny.

 

    Pravidelnú komunikáciu obyvateľov s mestom považujeme za náš hlavný cieľ. Budeme informovať o miestnom dianí, aby sme divákom ponúkli aktuálne správy. V záujme dosiahnutia pestrosti programu by sme chceli aktívne komunikovať s inými lokálnymi televíziami (napríklad v rámci organizácie LOToS) a vzájomne si vymieňať programy a reportáže. Keďže u nás dnes pôsobia mestské noviny Senčan a internetový portál www.senec.sk, jednou z našich priorít je nadviazanie bližšieho, priameho kontaktu a spolupráce s týmito médiami, ako aj vzájomná výmena informácií. Predstavovalo by to významný prínos pre obohatenie spravodajstva všetkých troch médií. Mesto by tak malo k dispozícii tlačené periodikum, obrazovo-zvukový komunikačný prostriedok a zdroj informácií na internete.

 

     Mnohí odborníci presadzujú názor, že lokálne a regionálne médiá (predovšetkým televízie) hrajú nezastupiteľnú úlohu. Tá bude v budúcnosti ešte väčšia. Samozrejme, v žiadnom prípade nemožno obísť ani internet. V druhom pláne počítame s vytvorením portálu, ktorý prinesie ďalší priestor, živé vysielanie a pod., priamo nadväzujúceho na televíziu. Vďaka tomu sa eSCe TV dostane aj do ostatných oblastí Slovenska a sveta.

 

     Prosíme, podporte náš projekt, aby sme rozšírili obyvateľom Senca obzory, spestrili sledovanie televízie, ponúkli zábavu, vyvolali iniciatívu, záujem o záležitosti mesta a rýchlejšie im priniesli nové aktuálne informácie. Keď dokážu existovať televízie v mnohých slovenských mestách, mestečkách a dedinách, prečo nie v Senci? Veď je významným centrom obchodu, kultúry a turistiky. Ukážme ho svetu.

 

Mgr. Vladimír Kakaš

Tomáš Juríček

 

Viac informácií na:

www.facebook.com/pages/Podporte-vznik-eSCe-TV-seneckej-mestskej-televízie/202691019800766

 

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007