Dnes je streda, 24. júla 2024, meniny má Vladimír
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

KAM IDÚ PENIAZE Z DANÍ NÁS VŠETKÝCH? A KAM BY MALI

Smerujem k jednej veci. Zvyšuje sa tlak ďalšieho súkromného subjektu na pokladňu mesta. Vytvorenie eSCe televízie. Apelujem na všetkých občanov, aby sa začali zaujímať intenzívne ako sa delí pomyselný syr. Prešiel rok a nič sa nezmenilo. Po Senci jazdí zelený vlak, ktorý je na 90% prázdny - ale z našich daní ho platíme sumou 85.000 EUR. To je dva a pol miliona korún. Len za túto sumu by sme mohli začať hneď so stavbou športovej haly - za desať rokov by bola zaplatená. Pýtajte sa prosím Vašich poslancov ktorých ste volili ako Vás zastupujú a ako hlasujú. v aktuálnom čísle MY Senec Pezinok som si dovolila reagovať na tlak súkromného subjektu ktorý žiada dotácu na súkromnú TV od mesta Senec. Prikladám výňatok. Názor si utvorte sami a budem rada, ak mi napíšete na mail martina.valachova@senec.sk 

Televíziu chce súkromný subjekt. Nech si ju teda vybuduje, nech podniká. Ale nech nežiada peniaze od mesta. Pozrite sa, čo všetko chýba v našom meste. Chýbajú možnosti na športovanie. V lete sme síce oáza pre turistov – ale len keď je dobré počasie. Ak by sme budovali športoviská, cyklotrasu...mohli by sme byť oázou pre tu žijúcich občanov, ale i návštevníkov celoročne. 

TV eSCe Senec chce vysielať 24 hodín denne. Podľa mňa nemá 24-hodinové vysielanie ani JOJ či TA3. „V Senci sa delia peniaze rôzne. Sumu  200 tisíc eur dostáva súkromný futbalový klub, 85.000 EUR dostáva podnikateľ na prevádzku vláčika – toho zeleného na ktorom sa takmer nik nevozí...a takto by sme mohli pokračovať ďalej....a hlási sa podnikateľ so súkromnou televíziou. Podľa mňa to takto ďalej nejde. Hala sa sľubuje na volebných billboardoch každé voľby a potom to dáko vyšumí v zmysle hesla, že na to nie sú peniaze. Ale prečo nie sú? Nie preto že by sme boli chudobné mesto. Ak by sme odbúrali takéto prerozdeľovanie, dávno by tu mohla byť multifunkčná hala a  mohli byť dobudované aj jazerá pre prípad ich využitia aj vtedy, ak nie je zrovna sparno.

 

Zarážajúce je, že keď sme s kolegyňou J. Turanskou začínali vo funkcii poslankýň, navrhovali sme na začiatku využívať internet na verejné prenosy zo zastupiteľstva a podobne, alebo boli sme odmietnuté s tým, že poslanci by sa nemohli slobodne vyjadrovať, keby vedeli, že ich niekto sleduje na internete. Prenosy v TV by už neprekážali? My navrhujeme rozšíriť a skultúrniť web mesta. Bude to stáť len zlomok sumy ktorú chce od mesta novovznikajúca TV. 

Jednou z priorít mesta je hala a nie televízia. Vyberte sa do ulíc na prieskum a spýtajte sa Senčanov, či chcú radšej športovú halu, vybudované chodníky, cyklotrasy alebo televíziu. Na Okrúhlom stole - stretnutí občanov s poslancami sme počuli, čo Senčania potrebujú.“

________

Toľko moje vyjadrenie k tomuto súkromnému projektu. Napíšte mi svoj postoj, názor. Zúčastnite sa zastupiteľstiev prosím. Sú verejné.

Vaša poslankyňa, Martina Valachová

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007