Dnes je streda, 24. júla 2024, meniny má Vladimír
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

AUTOBUS ČI VLAK?

Možno viete a možno nie. Na poslednom zastupiteľstve sme takmer jednohlasne odsúhlasili zámer MHD v našom meste. A to takej, ktorá bude chodiť aj do našich satelitov ako Svätý Martin, Malý Biel a dokonca v nedeľu aj do kostola. Všetko je v prípravnej fáze na tender. Stáť nás to bude iba o niečo viac ako sme platili prevádzkovateľovi „zeleného vláčika“ (pozn. ak by sme zachovali trasu zeleného vlaku, tak by nás to stálo takmer na chlp rovnako. Nechcem tu ale písať, ako je to vôbec možné a či teda zelený vlak doteraz nebol pridrahou alternatívou MHD v našom meste).

___________________________________________________________

Ako ste mohli zistiť už z môjho volebného letáku, ale potom i z mojich predložených návrhov do zastupiteľstva – snažila som sa o normálnu MHD na úrovni 21 storočia takmer dva roky. Som nesmierne rada, že napokon aj kolegovia uznali, že mesto potrebuje bezpečný dopravný prostriedok pre občanov a to taký, ktorý zabezpečí aj prepravu invalidných spoluobčanov alebo mamičiek s deťmi. Páčil sa mi i prístup kolegov z klubu KDH, ktorí apeloval, aby autobus chodil aj v nedeľu ku kostolu.

____________________________________________________________

Aleluja – schválili sme.

___________________________________________________________

Dnes som sa však v jednej diskusii na internete dozvedela, že istej občianke dal šofér zeleného vlaku podpisovať petíciu so slovami, že chceme zrušiť tento vláčik. Občianka je pobúrená – pretože vláčik vnímala ako prostriedok na presun z bodu A do bodu B v našom meste. Zrejme jej pán šofér ale nepovedal SVOJE B k petícii. A síce, že namiesto vláčika bude chodiť riadny autobus. Verím tomu, že by sa občianka potešila... Píšem tento blog preto, aby bolo všetkým Senčanom jasné, že sa posúvame vpred. Že sa budeme prepravovať moderne, pohodlne a hlavne bezpečne. Slovo bezpečne by som zdôraznila. Doterajší zelený vlak totiž zdržoval dopravu a vodiči v snahe ho predbehnúť často ohrozovali premávku, ale i cestujúcich v samotnom vláčiku. Nechcime si ani len predstaviť, ako by mohla dopadnúť kolízia chatrnej konštrukcie vláčika, ak by doň nabúralo osobné auto, alebo nebodaj kamión.

____________________________________________________________

Ako som písala vyššie – zabralo to dva roky práce a presviedčania – aj keď kolegovia v zastupiteľstve by isto radi popreli, že to bol môj nápad. Že si túto myšlienku prisvojujem. Ja si nepotrebujem prisvojovať nič. Ak sa nepletiem bola som jediná, ktorá som to mala vo svojom programe. Predsa len, veľmi by som uvítala, keby konečne raz odznelo z ich úst na moju adresu aj niečo pochvalné. Vraví sa, že kto čaká sa dočká. Idú Vianoce. Možno mi dajú pochvalu na kartičke pod stromček. A to si rada počkám. Hoc aj do budúcich Vianoc. Nuž a keď nie, nevadí. Postačí mi aj pohľad von oknom. Na pekný, bezpečný a moderný autobus

Vaša poslankyňa, Martina Valachová

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007