Dnes je utorok, 18. júna 2024, meniny má Vratislav
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Futbalisti bilancovali

Na výročnej členskej schôdzi ŠK SFM Senec – Veľký Biel hodnotili a kládli si ciele.

Futbalisti SFM Senec – Veľký Biel, ich rodinní príslušníci a hostia zaplnili kinosálu kultúrneho domu v Senci, aby si vypočuli hodnotiacu správu za minulý rok. Predložil ju predseda klubu Alexander Matlák, ktorý načrtol aj ciele a zámery na budúci rok. Počas roka 2008 mal klub dvanásť mužstiev, z toho jedno seniorské (účastník 2. ligy), dve dorastenecké (2. liga), štyri žiacke (dve 1. liga, dve regionálna liga), tri prípravky (regionálna súťaž) a dve mužstvá Pusiniek. Celkovo v klube trénuje asi 250 detí a 23 seniorov, stará sa o nich 32 trénerov a vedúcich mužstiev. Za najväčší úspech klubu v minulej sezóne predseda považuje víťazstvo prípravky B pod vedením trénera Andreja Štellára v súťaži prípraviek Bratislavského futbalového zväzu. Sklamaním bolo nedotiahnutie postupových ambícií seniorov do 1. ligy.
Vytvorením šiestich šatní a skladových priestorov sa zlepšili podmienky pre tréningový proces mužstiev. Klub si určil v novom súťažnom ročníku vysoké športové ciele. Áčko mužov má opäť ambície hrať o 1. miesto v súťaži 2. ligy Západ. O postup sa budú snažiť aj dorastenci. Klub chce v ďalšom súťažnom ročníku založiť mládežnícku futbalovú akadémiu. „Na tom však musí mať záujme nielen klub, ale aj školy, mesto a Slovenský futbalový zvěz,“ zdůraznil A. Matlák.
ŠK SFM Senec ako jeden z mála klubov na Slovensku buduje svoje štadióny a stavia ihriská. Po dobudovaní areálu vo Veľkom Bieli, oprave budovy na NTC v Senci klub začal s pomocou financií z nórskych fondov budovať športový areál na Kysuckej ul. v Senci, zo strany SFZ je prísľub financií na vybudovanie osvetlenia.

Jedenástka SFM Senec – Veľký Biel za rok 2008

Peter Brezík (seniori), Imrich Bedecs (starší dorast), Lukáš Matlák (mladší dorast), Miroslav Bičár (starší žiaci A), Dominik Benko (starší žiaci B), Jakub Janek (mladší žiaci A), Peter Šalkovič (mladší žiaci B), Andráš Šándor (prípravka A), Lucas Leginusz (prípravka B), Filip Rybanský (prípravka C), Adam Horváth (Pusinky).

Zdroj: Eva Lauková
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007