rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Najlepší športovci mesta

Vyhlásili najlepších športovcov mesta Senec za rok 2008.

Spoločensko-kultúrny program zažil upravenú premiéru, keď odovzdávanie cien bolo spojené aj s následnou zábavou športovcov. (Aby sa členovia športových klubov zoznámili či lepšie spoznali.) Odovzdať ceny a zaspomínať si či informovať o svojich aktivitách prišiel aj prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Milan Čapla, medzinárodný futbalový rozhodca Tomáš Mókoš, športový novinár Matej Széher a bývalá reprezentantka v hádzanej Jana Kuťková
Najlepší jednotlivci: Viktória Nagyová (stolný tenis, v kategórii najmladších žiačok vyhrala všetky bodovacie turnaje v rámci Trnavského a Bratislavského kraja, na majstrovstvách Slovenska získala v zmiešanej štvorhre 3. miesto), Nina Vrábelová (synchronizované plávanie, majstrovstvá Slovenska Open – staršie žiačky 3. miesto kombinácia), Jaroslav Antalič (motokros, 1. miesto na Malokarpatskom pohári - kubatúra 65 cm3, 4. miesto na medzinárodných pretekoch v Maďarsku), Alexander Rekoš (plávanie, majstrovstvá Slovenska víťaz na 100 m aj na 200 m prsia, 2. miesta v polohových pretekoch (100, 200, 400 m), 3. miesto 800 m voľný spôsob, na Alpen meetingu v Insbrucku v Rakúsku 1. miesta na 100 a 200 m voľný spôsob), Jarmila Feješová (karate, majstrovstvá Slovenska - 1. miesto do 55 kg), Richard Sobota (karate, majstrovstvá Slovenska - 3. miesto do 60 kg), Lucia Debnárová (armwrestling, majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy 3. miesta, majsterka Slovenska), Peter Chladný (armwrestling, majster Slovenska, člen reprezentácie na majstrovstvách Európy), Peter Hervay (armwrestling, juniorský majster Slovenska)
Najúspešnejšie kolektívy: hádzanárky Piccard Senec, dorastenky (vyhrali medzinárodný turnaj vo Švédsku, aj Kolárovo Cup), futbalisti ŠK SFM Senec – Veľký Biel, prípravka B (vyhrali celoročnú súťaž Bratislavského futbalového zväzu, úspešní na domácich a zahraničných turnajoch), STK – stolný tenis, staršie žiačky (na majstrovstvách Bratislavy v súťaži družstiev obsadili 2. miesto Viktória Nagyová a Janka Potočárová).

Zdroj: Eva Lauková