rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Motokrosová premiéra

Medzinárodné motokrosové preteky sa prvý raz konali v bývalej seneckej tehelni.

Domáci jazdci ukázali divákom kus zo svojho umenia a dva razy stáli na stupni víťazov. Senecký (ale aj slovenský) talent desaťročný Jarko Antalič (mal číslo 3), jazdiaci s chlapcami aj o päť rokov staršími, sa po dvoch výborných jazdách umiestil na treťom mieste (kategória MX 85). Preteká za český tím Osička. Igor Podmanický st. (č. 44, biela prilba) jazdil v kategórii seniori suverénne a zaslúžene stál na stupni najvyššom. Radosť bola veľká, šampanské striekalo. V elitnej kategórii MX1 do 500 cm3 si Igor Podmanický ml. (č. 44, červená prilba) vybojoval pekné ôsme miesto, v kategórii super seniori obsadili zhodne siedme priečky Ján Rohár (č. 3, modrý dres) a Štefan Kamenár (č. 80, oranžový dres), Jozef Časný skončil v hobby triede B na 10. mieste. Všetkých zastrešuje Motoklub Senec.
Pretekom predchádzala aj promo akcia na námestí. V rámci seriálu Malokarpatského pohára prišlo do Senca 147 pretekárov jazdiacich v deviatich kategóriách, predviedli sa aj pretekári zo susedného Česka. Doteraz na dráhe v bývalej tehelni seneckí jazdci len trénovali, no v priebehu dvoch mesiacov sa zmenila na nepoznanie. Chlapi z Motoklubu Senec pripravili skvelú trať, akcia však mala vysokú úroveň po každej stránke. Motokrosoví pretekári sú tvrdí chlapi, tri pády (keď pri jednom zasahovala aj letecká záchranná služba) síce vystrašili aj divákov, ale jazdci ich napokon zvládli bez hrozivých následkov.

Zdroj: Eva Lauková