Vitajte na stránkach mesta Senec

Senčania rozstrieľali Dunajskú Stredu

Seneckí futbalisti vládli na ihrisku, gólmi dominovali v druhom polčase.

SFM Senec – DAC Dunajská Streda 5:1 (1:0)

Na góly bohatý zápas, no domáci svoju prevahu nedokázali v prvom polčase adekvátne využiť. Góly do siete súpera padali v druhom. Dunajská Streda postavila do bránky gólmana z dorastu (problémy v tomto klube pretrvávajú...) a ten napokon lovil loptu zo siete päťkrát.
Už v 11. min. domáci Urda gólom naznačil, že Senčania sú v pohode, odhodlaní získať tri body. Najväčšie šance mali Hromkovič (v 17. min. jeho hlavička trafila brvno), v 25. len so šťastím pre hostí neskončila strela Plichtu v sieti, keď loptu stačil obranca vykopnúť. Ten istý hráč v 38. min. hlavičkou strieľal tesne nad. Druhý polčas začali domáci razantnejšie, čo sa prejavilo v 47. min, keď po priamom kope Belkovicsa na 2:0 zvýšil Horváth. Zaskvel sa však aj domáci brankár Matlák, ktorý pohotovo vyrazil strelu Brunczlika. Nad Sencom sa rozpršalo a šmykľavý terén komplikoval hráčom hru. Veľkú šancu mal v 62. min. Belkovics, no lopta iba opečiatkovala tyč hostí. O tri minúty sa však Senčania tešili z ďalšieho gólu, ktorý po rohu Tomačeka zavesil hlavou kapitán Kunzo. Jediný gól hostí dal v 75. min. bojovný a technicky zdatný čierny Elanga a znížil stav na 3:1. Domáci svoju prevahu potvrdili ďalšími gólmi, na 4:1 zvýšil v 80. min. Plichta a v 88. min. Tomaček spoza šestnástky ukončil gólostroj Senčanov a zvýšil na konečných 5:1. Avšak gólov v sieti hostí mohlo byť aj viac. Chýbal rýchly Koryan, ktorý si vybavoval víza, aj tvorca hry Brezík.

SFM Senec: Matlák - Karč - Polgár - Kunzo - Neoveský - Urda (63. min. Galovič) - Kováč - Hromkovič - Belkovics - Horváth (59. min. Tomaček) - Plichta (80. min. Pomichal).

Zdroj: Eva Lauková