Dnes je utorok, 23. apríla 2024, meniny má Vojtech
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Triatlonová elita v Senci

Prvý raz v histórii sa na Slovensku, a práve v Senci, uskutočnil európsky pohár v triatlone. V kategórii Open štartovali aj Senčania.

V treťom kole európskeho pohára v elitnej kategórii zvíťazili Poliak Marek Jaskolka, (tesne za ním sa umiestil Filip Ospalý z Česka) a Nemka Rebecca Robisch (štart. č. 4), druhá v poradí Holanďanka Maaike Caelers má štart. č. 47. Zo slovenských pretekárov podľa očakávania najlepšie - na 16. mieste skončil iba 21-ročný Richard Varga, slovenská jednotka, veľká nádej nášho triatlonu. V plávaní nemá medzi triatlonistami konkurenciu, keď sa zlepší v behu a jazde na bicykli, dávajú mu veľkú šancu uspieť o dva roky aj na olympiáde. V kategórii žien Slovenka Barbara Listopadová si vybojovala 29. miesto.
Zo Senčanov v kategórii Open sa najlepšie, na 7. mieste umiestnil 37-ročný Branislav Rogel (štart. č. 32). S umiestením, ale aj časom bol veľmi spokojný, trénovať začal len v januári. Kedysi sa triatlonu venoval, dokonca v roku 1989 bol majstrom Slovenska. „Vrátil som sa po 17 rokoch. A hoci som celý dolámaný, teším sa na ďalšie preteky.“ V rovnakej kategórii Igor Podmanický ml. (štart. č. 37) skončil na 47. mieste. Zvíťazil Slovinec Damijan Kromar (štart. č. 92). Medzi ženami vyhrala Barbara Balogh z Maďarska (štart. č. 84) pred Slovenkou Martinou Bábelovou (štart. č. 11). V kategórii Open Tir (nad 95 kg) Senčan Marián Štúrik (štart. č. 49) obsadil 8. miesto, Dušan Terek 13 (štart. č. 51).

Zdroj: Eva Lauková