Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Ľadové medvede s primrznutými úsmevmi

Otužilci z celého Slovenska sa ponorili do ľadovej vody Slnečných jazier.

Prvou akciou roka v Senci je už tradične Trojkráľové kúpanie. Bolo mrazivé počasie, voda mala 1 stupeň a vzduch mínus 1,5 stupňa. Do ľadovej vody Slnečných jazier za hotelom Senec sa ponorilo 54 „ľadových medveďov“, z nich dvanásť bolo žien. Na úvod si zaspievali, s nimi aj traja otužilí králi. Medzi medveďmi boli aj piati Senčania zo Seneckých ľadových medveďov – Vlado Lysičan, Štefan Bordács, Silvester Poór, Milan Šefčík a Andrej Komada. Najotužilejší vydržali v hasičmi vypílenom otvore 22 minút, čo je odporúčané maximum. Slovenský najúspešnejší diaľkový plavec Ivan Gazdík z obce Brehy pri Novej Bani, ktorý ako jediný Slovák preplával kanál La Manche a vlani v septembri aj Gibraltársku úžinu, sa v ľadovej vode zdržal jedenásť minúť. Vraj stačilo, bral to ako súčasť svojej prípravy. V lete si chce odplávať medzinárodný maratón v Zürichu, resp. štafetu v kanáli La Manche.
Senčania pripravili otužilcom prekvapenie - zasneženú pláž aj s lehátkami, pivom či slnečnými okuliarmi. Sami na nej aj zapózovali, až kým ich odtiaľ nezahnala pani zima.
Na svoje si prišli aj diváci, ktorí zaplnili breh aj okolie vypíleného bazéna. Pochutiť si mohli na chlebe s masťou a cibuľou, varenom vínku či dobrom čaji. Vo vetrovkách, čiapkách a teplých šáloch pri pohľade na otužilcov v plavkách neveriaco krútili hlavami, ba ich aj striasla zima...
Pobyt na Slnečných jazerách si otužilci pochvaľovali, dobre sa tu o nich postarali. Na záver v hoteli Senec dostali všetci účastníci od primátora Karola Kvála a viceprimátorky Heleny Nemcovej pamätné diplomy aj dobrý guláš.
Organizátormi akcie boli: mestský úrad, Správa cestovného ruchu Senec, mestské kultúrne stredisko, Piccard Senec, Ľadové medvede Bratislava.
Vďaka patrí partnerom: záchrannej službe DM Resustic Slovakia, Obchodnému centru Galéria, spoločnosti TESCO STORES, Hotelu Senec, spoločnosti S.O.S. - DEKORÁCIE Trnava a moderátorovi podujatia Robovi Matejkovi.

Zdroj: Eva Lauková
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007