Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Hviezdy na Seneckej ruke

Výborné obsadenie a skvelé výkony priniesol 18. ročník medzinárodnej súťaže Senecká ruka. Hviezdila Lucia Debnárová.

Kinosála Kultúrneho strediska v Senci vrela výbornými výkonmi. Ako uviedol prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Marián Čapla, chvíľami sa cítil ako na majstrovstvách Európy. Toľko zvučných mien sa objavilo v niektorých kategóriách.
Do Senca prišlo 154 pretekárov z 15 krajín. Po prvý raz sa tu objavili Francúzi a Holanďania, po pár rokoch sa vrátili aj výborní Bulhari.
Výbornú úroveň mala kategória žien do 60 kg, v ktorej zviedli boj najlepšie svetové pretekárky v tejto kategórii domáca Lucia Debnárová (AWK Senec) a jej rivalka Jekaterina Larinová z Ruska. Na svetových šampionátoch si vždy prvenstvá podelili, každá triumfovala na jednu ruku. V Senci po nemilosrdných súbojoch, v ktorých vládli aj emócie, zvíťazila jednoznačne Lucia. Pred obhajobou titulu z majstrovstiev Európy (budú začiatkom mája v Turecku) potvrdila výbornú formu.
V kategórii do 85 kg sa darilo Senčanom. Ďalším finále, ktoré dvíhalo predovšetkým domácich divákov zo sedadiel, bolo finále mužov na ľavú ruku do 85 kg. Stretli sa v ňom dvaja Senčania, napokon Rastislav Málek (predtým vyradil aj niekoľkonásobného majstra sveta, slovenského reprezentanta Jána Germánusa) zdolal Ladislava Hervaya (ten sa v rovnakej kategórii, ale na pravú ruku, umiestnil na peknom 4. mieste). Štvrtý za výborným Bulharom Danielom Golemanovom skončil Peter Chladný (AWK Senec).
Hviezdna bola predovšetkým kategória do 95 kg, najmä pravá ruka. Zvíťazil Rustam Babajev z Ukrajiny, najväčšia hviezda súčasného pretláčania a držiteľ najväčšieho počtu titulov majstra sveta. Finálový zápas s Bulharom Krasimirom Kostadinovom bol strhujúci a napínavý.
Dlhotrvajúci potlesk odznel pri nevidiacom Francescovi Alborghettim z Talianska, ktorý súťažil v kategórii nad 95 kg. Armwrestligu sa venuje už desať rokov.

V kategórii Masters do 70 kg si dve medaily vybojoval Michal Debnár (otec Lucie Debnárovej). V ľavačke skončil druhý a v pravačke tretí.

Zdroj: Eva Lauková
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007