rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Vyhlásili najlepších športovcov

Spoznali sme najlepších športovcov (jednotlivcov, kolektívy, trénera) za rok 2010. Zastúpenie mala väčšina športov v Senci.

Kinosála kultúrneho domu bola takmer zaplnená, veď senecký šport sa pýši špičkovými pretekármi. Predstavila a vyspovedala ich moderátorka Tatiana Čuperková. Mesto ocenilo úspešných športovcov zo slovenských aj medzinárodných šampionátov, ale aj reprezentantov Slovenska a majsterku sveta.
Je ňou Lucia Debnárová, reprezentantka Slovenska v pretláčaní, členka AWK Senec. Na majstrovstvách sveta v americkom mestečku Mesquite v kategórii do 60 kg získala zlatú medailu pravou rukou a striebro ľavou, na majstrovstvách Európy v Moskve zvíťazila ľavou rukou a pravačka jej vyniesla bronz. Stala sa absolútne najúspešnejšou armwrestlerkou Slovenska (aj medzi mužmi).
Na svetovej medzinárodnej súťaži v Taekwon-Do (šampionát Euro-Ázie) v Kazachstane zažiaril Tibor Labuda, slovenský reprezentant a zároveň tréner seneckého klubu. V individuálnych disciplínach si vybojoval zlato a bronz a v súťaži družstiev zlato a striebro. Dávid Baráth skončil na svojom prvom veľkom šampionáte vo voľnom súboji štvrtý.
Senec má aj výborné šachistky Renátu Koloditsovú (vyhrala majstrovstvá Slovenska do 14 rokov a medzinárodný turnaj žiačok v Maďarsku) a Evelínu Tomovicsovú (na rovnakých súťažiach skončila o stupienok nižšie). Trénuje ich Ladislav Mészáros.
Už stálicou medzi oceňovanými je mladý, iba 11-ročný motokrosár Jaroslav Antalič (kubatúra 85 cm3), ktorý zaznamenal na dvoch veľkých podujatiach medzi súpermi staršími aj o štyri roky pekné úspechy: v Slovenskom pohári skončil štvrtý, rovnako na pretekoch Európskeho pohára.
Uznanie si zaslúžili aj hádzanárka Lea Poórová, hrajúca za bratislavský Inter, ktorá sa dostala do reprezentačného kádra kadetiek, ale aj futbalista Richard Köplinger z tímu starších dorastencov SFM Senec, obliekajúci aj reprezentačný dres.
Medzi mladé nádeje seneckého športu patrí aj ocenený karatista Miroslav Žbodák, majster Slovenska v Shito ryu karate.
Veľký potlesk sa ozval i pri vyhlasovaní telesne postihnutého Gabriela Csémyho, ktorý sa dva roky po sebe stal majstrom Slovenska v stolom tenise.
Najlepším trénerom roku 2010 je tréner futbalistov SFM Senec Branislav Kriška, ktorý v ročníku 2009/2010 postúpil so svojimi zverencami do 1. futbalovej ligy.
Kvalitných športovcov má Senec aj v kolektívnych športoch. Medzi najlepšie sa dostali hádzanárky – staršie žiačky aj ženy Piccard Senec (obe kategórie o. i. zvíťazili na medzinárodnom turnaji v Belgicku).
Na piedestál sa postavili aj futbalisti SFM Senec, muži za postup do 1. ligy a prípravka za 1. miesto v regionálnej lige, keď neprehrala ani jeden zápas.
Čestné plakety oceneným športovcom okrem primátora Karola Kvála a prednostky Jarmily Répássyovej odovzdávali prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Marián Čapla, riaditeľ Národného tréningového centra v Senci Štefan Mrva, predseda športovej komisie Juraj Gubáni a podpredseda Vladimír Bertok.

Zdroj: Eva Lauková