Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Akčný deň detí

Medzinárodný deň detí plný poučenia aj zábavy sa konal na juhu Slnečných jazier.

Pol dňa zábavy, ale aj predvádzania činností záchranných a ozbrojených zložiek a ich techniky, tanca či športu zorganizovala organizácia Piccard Senec v spolupráci s mestom. Na 5. ročníku Akčného dňa si na svoje mohli prísť všetky deti, no najviac ich lákalo previezť sa v člnoch a na kajakoch po hladine Slnečných jazier, „vygúľať sa“ v priesvitnej guli alebo vyblázniť sa na penovej párty.
Slnko svietilo, znela hudba pod taktovkou dídžeja Roba Matejku a všade bola dobrá nálada. Prišli profesionálni hasiči, ale aj dobrovoľní so svojou starou „Barborkou“. Deti videli, ako zachraňujú ľudí z horiaceho auta, ale aj na vode, mohli si vyskúšať hasiť plamene historickým čerpadlom. Akčné scénky predviedli aj kukláči, chytajúci predajcov zbraní či drog, deti si mohli vyskúšať, ako sa berú odtlačky a strieľa z naozajstných zbraní. Zaujali aj psovodi a poslušné policajné psy. Nechýbali záchranári zdravotníci, zachraňujúci životy na zemi aj na vode. Všetci si mohli vyskúšať, že nie je jednoduché strieľať z luku. Zábava bola aj na mechanickom býkovi a v skákajúcom hrade. A kto chcel, aby sa mu trochu krútila hlava, povozil sa na malom drevenom kolotoči, alebo na veľkom.
Deti išli oči nechať na seneckých taekwondistoch, medzi ktorými bol aj majster sveta a tréner Tibor Labuda. Keď nohami prerážali dosky či rukami škridle, zatajovali dych. A keď sa tancovala Zumba, niektoré by sa na pódiu tiež rady videli. Mohli si však vyskúšať aj zdobenie perníkov.
Akciu vtipne moderoval nezastaviteľný Roman Pomajbo (ale aj Paťo Bujna), ktorého prišla podporiť aj jeho manželka a dcérky. Staršia Bibinka (2,5) prezradila, že najviac z celého podujatia sa jej páčil tatinko. Jakubovi Pankiewiczovi (6) zase hasičské autá či guľa na vode a jeho bratrancovi Miškovi Kovácsovi takmer všetko Ten mal smolu, delobuch mu pri policajnej akcii zasiahol nohu, nemohol si vychutnať ani penovú párty. Maťkovi pri rovnakej akcii trafila malá časť delobucha tvár, dá sa hovoriť o šťastí. Ďalšie deti rachot poriadne vyľakal. Policajti sa ospravedlňujú, organizátori už rozmýšľajú nad tým, ako na budúci rok bezpečnosť ešte viac posilniť.

Zdroj: Eva Lauková
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007