Dnes je štvrtok, 08. decembra 2022, meniny má Marína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Mestské oznamy

Dni duševného zdraviaLiga za duševné zdravie SR organizuje 8.ročník informačnej kampane Dni duševného zdravia na podporu pravdivých informácií o duševných poruchách a ich liečbe. Duševnú poruchu môže zažiť ktokoľvek. Najvážnejší problém ľudí s duševnou poruchou je sociálne vylúčenie: zažívajú na vlastnej koži nepochopenie a diskrimináciu, strácajú zamestnanie a ostávajú osamotení a v chudobe.
Každoročne stúpa počet ľudí navštevujúcich psychiatrické ambulancie. V roku 2009 ich bolo 1 722 200, teda opäť približne o sedemdesiat tisíc viac ako predtým. Žiaľ každoročne stúpa aj počet samovrážd v dôsledku duševnej poruchy. Nezábudku si Liga zvolila za symbol duševného zdravia. Celoslovenskú informačnú kampaň Dni duševného zdravia a zbierku Dni nezábudiek organizujeme na území celého Slovenska už po ôsmykrát pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorý je 10.októbra.
Počas kampane rozošleme do čakární všeobecných lekárov informačné materiály o duševnom zdraví, a prostredníctvom dobrovoľníkov v uliciach počas Zbierky aj širokej verejnosti. Chceme tak prispieť k zlepšeniu informovanosti verejnosti o problematike duševného zdravia a o dobrých možnostiach liečby duševných porúch u nás.

V dňoch 8. – 12. októbra sa uskutoční celonárodná Zbierka, počas ktorej dobrovoľníci po celom Slovensku ponúkajú nezábudky za symbolickú cenu a rozdávajú informačné materiály verejnosti v uliciach miest Slovenska. Do zbierky sa zapojili členské združenia LDZ SR, členské združenia ODOS, materské centrá, stredné školy a rôzne iné občianske združenia. Zbierka sa každoročne koná tromi formami: kúpou nezábudky, zaslaním prázdnej SMS na číslo 833 u všetkých operátorov v cene 1,- Euro a priamym poukázaním finančného príspevku na čísla účtov Ligy zverejnených aj na webovej stránke.

Cieľmi každoročnej kampane a zbierky je podpora sociálnej integrácie a destigmatizácie ľudí s duševnými ochoreniami, najmä podpora chránených dielní, chránenej práce a chráneného bývania. Podpora vzdelávania ľudí s duševnou poruchou a zmysluplného a tvorivého trávenia voľného času ľudí s duševnými poruchami a ich príbuzných v členských združeniach LDZ SR.

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007