Dnes je utorok, 18. júna 2024, meniny má Vratislav
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Ocenili vzácnych ľudí

Vzácni ľudia, ktorí zviditeľnili mesto Senec, získali Cenu mesta, resp. Cenu primátora.

Z rúk primátora Karola Kvála a viceprimátorky Heleny Nemcovej si ocenenia prevzali siedmi Senčania, ktorí svojou prácou, resp. činmi, reprezentujú mesto Senec. Pozdraviť ich prišli aj riaditeľ ZUŠ Mgr. art. Gabriel Škriečka (hra na flaute) a dve absolventky školy Mgr. art. Zuzana Szabó (operný spev) a Mgr. art. Petra Mazúchová (klavír).
Primátor sa oceneným poďakoval za ich doterajšiu činnosť a ocenil fakt, že mesto každoročne môže z adeptov na tieto ceny vybrať tých najlepších.

Cenu mesta získali:
Mgr. Viliam Michalovič
– od 1. júla 1999 bol farárom farnosti Senec a dekanom Seneckého dekanátu. Od 1. júla tohto roku ho preložili na farnosť do Janíkoviec pri Nitre.
Mgr. Ivan Fendek – Desať rokov pôsobil ako pedagóg na Gymnáziu v Senci, päť rokov na ZŠ Mlynská. Bol dlhoročným poslancom mestského zastupiteľstva. Od roku 1995 pracoval ako riaditeľ Bytového podniku a od roku 1998 Dalkie Senec.
Štefan Dimitrov – jeho meno je späté s rybárstvom v Senci. Keď v roku 1972 založili v Senci Rybársky zväz, bol členom rybárskej stráže. Neskôr pracoval ako jeho tajomník a od roku 1980 je predsedom Mestskej organizácie SZR v Senci. Organizoval rybárske podujatia, brigády, školenia, pracoval s mládežou, staral sa o zarybňovanie a chov rýb. Činný je aj v Slovenskom rybárskom zväze.
MUDr. Pavel Šilhár – lekár v pľúcnej ambulancii seneckej polikliniky. Je pravidelným dobrovoľným darcom krvi, vlani vo februári získal Diamantovú plaketu profesora MUDr. Janského. Doteraz daroval krv 85-krát.
Anna Lieskovská – bývalá vedúca mestskej knižnice, kde pracovala od roku 1981 až do odchodu do dôchodku na konci minulého roka. Knižnica za jej pôsobenia prešla veľkými zmenami a vývojom, zapojila ju do celoslovenských podujatí s knihou, usporadúvala rad podujatí pre deti, mládež aj dospelých, besedy s významnými predstaviteľmi slovenskej literatúry. Nastavila vysokú latku pre ďalšiu knihovnícku generáciu.

Cenu primátora získali:
Mgr. Jozef Zrnek
– spisovateľ, debutoval zbierkou lyrických básní pre dospelých Verše pre Izabelu. Svojou tvorbou však oslovuje predovšetkým detských čitateľov. Prispieva do detských časopisov, napísal a vydal niekoľko kníh pre mládež, ktoré si zväčša sám ilustruje. Známy je pod pseudonymom Jozef zo Senca.
Ľudovít Mészáros – ako majster odbornej prípravy pôsobil v poľnohospodárskych podnikoch, kde mal na starosti výchovu a odbornú prípravu učňov. Vo voľnom čase bol trénerom hádzanej. Za jeho pôsobenia ženy Slávie Senec vybojovali titul majsteriek Československa, dorastenky postúpili do 1. slovenskej ligy. Ocenenie prevzala jeho manželka.

Zdroj: Eva Lauková
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007