Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Basketbalový GABBO Cup 2012

Sever Slnečných jazier – Gardénka opäť žila basketbalom. Dva dni sa tu konal III. ročník GABBO Cup.

Turnaj zorganizoval Školský športový klub GAB Senec. Hralo sa na vynovených košoch a predovšetkým na veľkom „poskladanom modrom“ ihrisku.
SOBOTA mladší žiaci
Hrali družstva: Inter Bratislava, BA Nitra, MBK Karlovka Bratislava, BK Klokani Komárno, DAC Dunajská Streda a domáce družstvo GABBO Senec. Hralo sa systémom každý s každým v dvoch základných. Družstvá boli vyrovnané, chlapci hrali s nasadením. Domáce družstvo GABBO Senec sa umiestnilo na 4. mieste, keď prehralo s Karlovkou len o tri body v zápase o bronzovú medailu.
Konečné umiestnenie: 1. BK Klokani Komárno, 2. Inter Bratislava, 3. MBK Karlovka, 4. GABBO Senec, 5. DAC Dunajská Streda, 6. BA Nitra
Výsledky: o 5. miesto: BA Nitra – DAC Dunajská Streda 27:33, o 3. miesto: GABBO Senec – MBK Karlovka 26:29, o 1. miesto: BK Komárno – Inter Bratislava 42:15
Najlepšia päťka: Vala Erik (Inter Bratislava), Horman Michal (MBK Karlovka), Blaho Roman (GABBO Senec), Janics Andráš (DAC Dunajská Streda), Boroš Laszló (Klokani Komárno)
Najužitočnejší hráč: Vala Erik, najlepší strelec: Boroš Laszló
Prípravky
Organizátori nezabudli ani na najmenšie hviezdičky – prípravku. Deti bojovali v štyroch skupinách. Basketbalovú loptu si vyskúšali aj rodičia v súťaži Kráľ strelcov a pomohli svojim deťom, lebo aj ich body sa zaratúvali do celkového poradia.
Umiestenie: 1. Karlovka 1 (Detvan Pavel, Borsuk Matúš, Betková Galina, Čierna Marta, Ivovič Anica, 2. GABBO 1 (Mališ Jakub, Žec Ondrej, Gavora Peter, Nagyová Zuzana, Schmiedlová Sofia, 3. Karlovka 2 (Roziak Filip, Antalová Barbora, Borsuk Miloš, Petruška Daniel, Petruška Alex, 4. GABBO 2 (Sudovský Matej, Žukovský Peter, Polek Adam, Fedor Juraj, Fedorová Sofia)
Najlepší jednotlivci: Galina Betková, Sofia Schmiedlová, Adam Polek
Najmladší hráč: Žukovský Peťko

NEDEĽA kadeti
V nedeľu išlo do tuhého. Proti sebe sa postavili budúci kadeti (súťažna sezóna 2012/2013) z piatich tímov – Inter Bratislava, BK Klokani Komárno, BK Pezinok, TJ Třebíč a domáce družstvo GABBO MBKK Senec. Hralo sa systémom každý s každým, výsledky vzájomných zápasov a skóre rozhodovali o konečnom poradí. Domáci tím GABBO MBKK Senec vyhral turnaj s tromi víťazstvami a jednou prehrou o jeden kôš v poslednom zápase s Interom Bratislava.
Konečné umiestenie: 1. GABBO MBKK Senec, 2. BK Klokani Komárno, 3. BK Pezinok, 4.Inter Bratislava, 5. TJ Třebíč
Najlepšia päťka: Pigliafreddo Lukáš (Inter Bratislava), Abrhám Dávid (GABBO MBKK Senec), Janík Ján (TJ Třebíč), Podmajerský Jakub (Klokani Komárno), Bolek Lukáš (BK Pezinok) Najužitočnejší hráč: Dávid Abrhám, najlepší strelec: Ondrejovič Matej (Klokani Komárno)

Text: Gabriela Rebrošová
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007