Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Benefičný koncert pre Nezábudku

Collegium Wartberg_SK, Slovak Doublebass Club a Oratórium sv. Filipa Neriho zorganizovali benefičný koncert.

Bolo pre nás z Nezábudky veľkým potešením, keď sme sa dozvedeli, že Collegium Wartberg_SK, Slovak Doublebass Club a Oratórium sv. Filipa Neriho budú pre nás organizovať v nedeľu 7. apríla 2013 o 17:00 hod. benefičný koncert s názvom "Musikalisch-türkischer Eulenspiegel" v rámci seneckého hudobného festivalu Musica Perennis Iuventutis 2013.
Počas víkendu (5.-7. apríla 2013) pred koncertom prebiehal v Ivanke pri Dunaji Tanečný barokový workshop, ktorý organizovali Collegium Wartberg_SK – Dance Company a Ars Antiqua Austria (umelecký vedúci – Gunar Letzbor /A/). Lektorkou tanca bola prof. Maria Mühlbacher z Rakúska.
Na koncerte vystúpil aj Mgr. Art. Ján Krigovský a spevák Markus Miesenberger /A/ (obaja členovia Ars Antiqua Austria). Koncert bol oživený pekným tancom absolventiek Tanečného barokového workshopu pod vedením prof. Marie Mühlbacher so sprievodom spevu a interpretácie umeleckej barokovej hudby. Výťažok z benefičného koncertu bol 281,50 €, čo použijeme na sociálne služby. Na záver sa pani riaditeľka OZ Nezábudka Ildikó Madarászová poďakovala za nezabudnuteľný umelecký zážitok a za finančný príspevok v mene celej Nezábudky.

Niečo o nás: Nezábudka je združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi. Sídli v obci Tureň od roku 1995 a slúži pre celý okres Senec, t.j. 28 obcí. Má v evidencii 43 ťažko zdravotne postihnutých detí a mladých ľudí. Dom Nezábudka je neštátne zariadenie a domov sociálnych služieb pre deti a dospelých. Poskytuje sociálne služby s cieľom viesť odborné, obslužné a ďalšie činnosti, aby mohli viesť samostatný život a tým podporiť ich začlenenie do spoločnosti. Tieto služby poskytujeme pre 36 (z celkového počtu) ťažko zdravotne postihnutých detí a mladých vo veku od 3 do 26 rokov podľa zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách. Tiež zabezpečujeme sociálne služby, komplexnú starostlivosť – výchovu, poradenstvo, záujmovú, kultúrnu, rekreačnú, rehabilitačnú činnosť, pracovnú a hudobnú terapiu, sociálne poradenstvo a vykonávame sociálnu prevenciu.
Na benefičnom koncerte sa cítil dobre každý účastník (publikum aj muzikanti či tanečnice) ako to vidieť aj na fotkách.

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007