Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

3x3 Slovak Streetbasket Tour 2013 – GABBO CUP Senec

GABBO CUP mal netradičný záver - dvoch víťazov

Posledným turnajom pred vyvrcholením 3x3 Slovak StreetBasket Tour 2013 v bratislavskej mestskej časti Vajnory bolo podujatie na Slnečných jazerách nesúce názov GABBO CUP.
Treťou zastávkou zo štvorice turnajov 3x3 Slovak StreetBasket Tour 2013 bol GABBO CUP na Slnečných jazerách – Sever. Okrem pekného prostredia si mohli všetci zúčastnení užiť viacero kvalitných zápasov pod deravými košmi, kde nechýbali tvrdé súboje, pekné akcie a množstvo úsmevných situácií, najmä v mladších a doplnkových kategóriách. Počas celého dňa však nebola núdza o napínavé chvíle, nakoľko sa opäť stretli kvalitné tímy a preto mnohokrát rozhodovali aj najmenšie chyby. Všetkých hnalo dopredu vynikajúce publikum a výborná atmosféra.
Súťažilo sa v siedmich kategóriách - MiniStreet, Mix ZŠ, Juniori, Muži, Open Mix, Open Fun a Old – Young doplnené o sprievodné podujatia a individuálne súťaže, ako 3.pts Shooting, Free Throw Shooting, Slam Dunk Contest, či driblingový maratón s trénerom BBC Galanta Rickom Brooksom, z ktorého mali radosť najmä najmladší účastníci.
Aj v Senci sa hralo podľa nových pravidiel, ktoré sa približujú tým celosvetovým. Medzi ne patrí napríklad to, že všetky kategórie hrajú s loptou veľkosti 6. Zákernostiam v hre sa predchádza ďalšou zmenou, ku ktorej patrí zavedenie trestných hodov. Veríme, že si postupne všetci hráči na tieto pravidlá zvykajú a víťazi nebudú na medzinárodných turnajoch ničím zaskočení.
Súboje o prvé a tretie miesto v hlavných kategóriách, a tým pádom vyvrcholenie turnaja, prerušil silný vietor a dážď, ktorý neumožňoval odohrať ich dokonca. Organizátori podujatia sa tak po dohode s týmito tímami rozhodli na jeho oficiálnom ukončení. Tímy tak netradične skončili spoločne na 1. a 3. mieste. Body sa pred celkovým finále rozdelili rovnako.
V rámci série 3x3 Slovak StreetBasket Tour 2013 sa naposledy stretneme o pár týždňov vo Vajnoroch a to už 22.6.2013. Tu sa rozhodne o víťazoch jednotlivých kategórií. Najväčšie súboje sa však určite odohrajú v kategórii mužov a juniorov, nakoľko ich víťazi pocestujú na medzinárodné podujatia. Najúspešnejší mužský tím získa miestenku na FIBA 3x3 World Tour PRAGUE MASTERS, ktoré sa uskutoční 24 – 25. augusta 2013. Víťazov juniorskej kategórie čaká reprezentácia Slovenska na majstrovstvách sveta v Indonézskej Jakarte.

Tešíme sa na Vás!

Výsledky:
MiniStreet (12 družstiev)
1. Lebroni
2. Unbeatable
3. Basketstars
Mix ZŠ (11 družstiev)
1. Feťáci z veľkomesta
2. Old School
3. Nehraj Formu
Juniori (8 družstiev)
1. MBK Karlovka
2. Queso por favor
3. Páni hráči
Muži (12 družstiev)
1. Letný Vánok a Sypači
3. X – FACTOR a Skvelá Práca
5. LMAO a ZEF
Open Mix (6 družstiev)
1. Želví nindžové
2. Garfield
3. Nemáme názov
4. Uvidíme
Open Fun (6 družstiev)
1. Awesome
2. Tréneri
3. Tím 22
4. Zuzka Team
Old – Young (6 družstiev)
1. Kubalovci
2. Brooksovci
3. Peckoši

Výsledky individuálnych súťaží
3.pts Shooting – Jozef Radakovič
Free Throw Shooting – Marek Doležaj
Slam Dunk Contest – Jaroslav Morávek
Kompletnú fotogalériu nájdete na www.facebook.com/Basketland

Text: Slovenská Streetballová Asociácia
Foto: Jozef Baláž

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007