Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Výročná schôdza ŠK SFM Senec

Klub SFM Senec usporiadal výročnú členskú schôdzu v stredu 15. januára v kinosále MsKS, kde na záver bola predstavená najlepšia jedenástka a tréner roka 2013.

Rok 2013 nebol skúpy na zmeny v klube SFM Senec. Vymenilo sa vedenie klubu, keď v kresle prezidenta vystriedal Denis Marton Alexandra Matláka a na poste trénera A mužstva došlo k zmene dvakrát za tento rok. Napriek týmto turbulenciám vyznela bilancia roka pozitívne v podaní trénerov Martina Žambu a Andreja Štellára, ktorí sa venovali hodnoteniu mládežníckeho futbalu v kategóriách U7 až U19. Tréner Attila Pinte referoval o peknom treťom mieste A mužstva na konci minulej sezóny a o dobrom začiatku jesennej časti súčasnej sezóny, hoci sme zatiaľ na piatej priečke tabuľky.
Prezident ŠK SFM Denis Marton hodnotil pozitívne herný prejav A mužstva v jesennej časti sezóny. Zápasy s Podbrezovou, Michalovcami a s Prešovom mali vysokú úroveň, čo sa odrazilo aj na návštevnosti domácich zápasov. Ako uviedol: „Vedenie kladie hlavný dôraz na herný prejav všetkých mužstiev. Najväčšiu radosť urobila klubu a fanúšikom U19-ka, ktorá sa umiestnila na postupovom mieste, ale vzhľadom na rozhodnutie Slovenského futbalového zväzu nemohli postúpiť do prvej dorasteneckej ligy. Neodradilo nás to, prioritou pre celý klub je postup U19 do prvej dorasteneckej ligy, čomu sa musia podriadiť aj hráči seniorského A mužstva. Chceme postúpiť aj preto, aby sme pritiahli viac kvalitných hráčov zo širšieho okolia, dá sa povedať z celého Slovenska, do našich žiackych a dorasteneckých kategórií. Je to jednoznačnou prioritou celého klubu pre nadchádzajúcu jarnú časť sezóny. Radosť nám robili aj hráči v kategórii U 15, ktorí po doplnení hráčov odohrali kvalitné zápasy pod vedením trénera Martina Žambu. Prínosom pre celý senecký futbal je Dominik Špiriak, ktorý účinkoval v reprezentácii Slovenska do 15 rokov, kde bol hlavným ťahúňom a bol aj kapitánom mužstva. Priority klubu sa dajú zhrnúť do troch bodov: kvalitná práca s mládežou, zapracovávanie odchovancov do A mužstva , boj o priazeň seneckého diváka.“
V programe schôdze nasledovalo vyhlásenie Jedenástky roka, najlepších hráčov v jednotlivých kategóriách, ktorých na pódiu vítal Denis Marton a primátor mesta Senec Karol Kvál.
Jedenástkou roka 2013 je nasledovná zostava: U9b- Vojtech Šujan, U9 - Matej Šimun, U10 - Samuel Benko, U11- Peter Šuplata, U12- Filip Zámečník, U13- Filip Nagy, U14- Adam Rusnák, U15- Jozef Tornyai, U16- Daniel Pastrnek, U17- András Sándor, U 19- Márk Winkler, A mužstvo - Lukáš Hlavatovič.
Trénerom roka sa stal tréner seniorov Andrej Štellár.
Zvláštnym ocenením pri príležitosti životného jubilea uctil klub pani riaditeľku ZŠ Tajovského Mgr. Boženu Venerčanovú, krstnú matku, spoluzakladateľku klubu ŠK SFM Senec.
Výročnú schôdzu uzavrel primátor mesta Senec Karol Kvál. Vo svojom príhovore ocenil činnosť klubu ŠK SFM Senec, ktorá má nezastupiteľnú úlohu pre rozvoj mládežníckeho športu nášho mesta.

Text a foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007