Dnes je streda, 24. apríla 2024, meniny má Juraj
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Daniel Bartko boduje v behu na lyžiach

Zaznamenali sme úspech Daniela Bartka v behu na lyžiach na 34. ročníku Svetového pohára veteránov v St. Ulrich am Pillerseetal/Hochfilzen.

Senčania poznajú Daniela Bartka skôr ako futbalistu a futbalového manažéra, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o rozvoj seneckého profesionálneho futbalu. Už menej je známe, že v mladosti bol reprezentantom Československa v behu na lyžiach. Futbalu sa venoval až do svojej päťdesiatky, ale pred pár rokmi sa vrátil k lyžovaniu v kategórii veteránov. V súčasnosti 58 ročný športovec považuje súťaženie za neodmysliteľnú súčasť svojho života. Od októbra do apríla sa takmer týždenne zúčastňuje domácich a medzinárodných pretekov. Na neoficiálnych majstrovstvách Európy v Ramsau bol 6. vo svojej kategórii a celkovo sa umiestnil na 19. priečke. Vrcholom lyžiarskej sezóny 2013/14 v medzinárodnom meradle bol 34. ročník Svetového pohára veteránov, ktorého sa zúčastnil v dňoch 23.1.-1.2.2014 v rakúskom St. Ulrich am Pillerseetal. Preteky absolvoval vo výbornej forme a v konkurencii vyše 1100 štartujúcich dosiahol vynikajúce umiestnenia. Na 15 kilometrovej trati bol 7., na 10-ke 12.,v pretekoch štafiet na 4x 5 km bol 8. a na 45 km klasickým spôsobom sa umiestnil na 15. mieste. Medzi pretekmi najčastejšie trénuje v Novom meste na Morave. Ďalšie medzinárodné preteky absolvuje v Taliansku. V Senci ho stretneme najskôr v lete na Slnečných jazerách, ako trénuje na kolieskových lyžiach alebo na korčuliach.