Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Župan Frešo ocenil 12 osobností Bratislavského kraja

Medzi ocenenými sú aj dvaja Senčania: Zdeněk Macháček a Mária Máziková.

Bratislavský župan Pavol Frešo ocenil 12 osobností Výročnou cenou Samuela Zocha, Čestným občianstvom a Pamätným listom predsedu kraja. Ocenenie získali tí, ktorí sa svojou prácou výrazne zaslúžili o spoločenský a ekonomický rozvoj regiónu a jeho reputáciu doma i v zahraničí. Slávnostný galavečer sa konal vo štvrtok večer v Divadle Aréna.
Ocenení cenou Samuela Zocha boli: ThMr. Anna Adamovičová – Olexová, Mgr. Jozef Kšiňan, Ing. Mária Opatovská, Peter Kurhajec, Mgr. Art Magdaléna Thierová, PhDr. Alena Bartlová CSc., Mons. Július Koller a Zdeněk Macháček.
Senčan Zdeněk Macháček bol dlhoročným šéfdirigentom spevohry Novej scény v Bratislave. Jeho zásluhou sa Nová scéna stala najlepším operetným divadlom na území celého bývalého Československa. Prispel tak nemalou mierou aj k zachovaniu tradičnej hudby nášho regiónu – operety a jej prostredníctvom aj k významnej propagácii našej hudobnej kultúry doma i v zahraničí. Dodnes je veľmi aktívny, založil a vedie na Štátnom konzervatóriu v Bratislave Operetné oddelenie, vychováva mladú generáciu, koncertuje a odovzdáva svoje bohaté skúsenosti ďalšej generácii.
Čestné občianstvo získala Elena Arnaudová.
Pamätný list predsedu kraja dostali: doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc., Prof. Ing. Milan Matula, DrSc. a Mária Máziková
Senčanka Mária Máziková viac ako 30 rokov vyučovala prírodovedné predmety na Gymnáziu s VJM v Senci. V rokoch 1996/97 bola aj riaditeľkou gymnázia. Desiatky študentov doviedla k úspechom na biologických a chemických olympiádach a pripravila ich na úspešné zvládnutie vysokoškolského štúdia. Ako dôchodkyňa až do roku 2005 vypomáhala na ZDŠ v Tomášove, kde viedla 2 úspešné projekty, v rámci ktorých škola získala ako prvá na Slovensku titul Zelená škola a Ekoškola. Okrem práce stredoškolskej pedagogičky prednášala aj na katedre chémie Pedagogickej fakulty v Nitre a ako odborná prekladateľka preložila 17 učebníc prírodovedných predmetov pre základné a stredné školy.

Zdroj: BSK

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007