Dnes je utorok, 18. júna 2024, meniny má Vratislav
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

„Lepšia cesta“ vedie cez Senec

V budove MsKS v Senci bolo 7. marca slávnostne otvorené Centrum psychologickej a sociálnej pomoci.

S alkoholom a tabakom sa stretávajú už desaťročné deti a skúsenosti s nelegálnymi drogami majú žiaci posledných ročníkov základných škôl, prípadne študenti prvých ročníkov stredných škôl. Vek tých, ktorí užili drogu prvýkrát je čoraz nižší. Žiaľ, ani Senec nie je imúnny voči tomuto trendu, preto vedenie mesta s radosťou prijalo ponuku neziskovej organizácie Lepšia cesta na zriadenie pobočky v Senci. Vzhľadom na to, že organizácia uspokojuje prioritný spoločenský záujem, MsKS v Senci poskytlo zrekonštruovanú miestnosť pre pobočku za symbolický nájom.
Senecké Centrum psychologickej a sociálnej pomoci slávnostne otvorila 7. marca riaditeľka neziskovej organizácie Lepšia cesta, Barbora Sládeková za prítomnosti prednostky MsÚ Senec Jarmily Répássyovej, vedúcej odboru sociálnych služieb mesta Senec Jany Matulovej, šéfredaktorky mestských novín Senčan Martiny Ostatníkovej, riaditeľa MsKS Petra Szaba, náčelníka mestskej polície Ľuboša Hlaváča a ďalších hostí. V centre pod vedením psychologič-ky Jany Beňuškovej bude Senčanom k dispozícii bezplatná pomoc. Zo začiatku bude viac preventívnych aktivít v spolupráci s mestskou políciou a školami, ale aj pre širšiu verejnosť. Pracovníci centra poskytnú aj psychologické a sociálne poradenstvo pre tých, ktorí chcú niečo robiť so svojou závislosťou, alebo si nevedia rady s problémom rodinného príslušníka. „Má to byť prvozáchytné preventívne pracovisko. Neskôr sa činnosť rozšíri aj na doliečovanie. Závislosť je celoživotné recidivujúce ochorenie, preto starostlivosť a sprevádzanie klientov pokračuje aj po ukončení liečby. Lepšia cesta n. o. sa v Pezinku venuje skupine drogovo závislých, skupine pre abstinujúcich alkoholikov a osobitnej skupine najrizikovejších klientov, ktorí sú bezprostredne po liečbe. V Senci je predovšetkým treba vytvoriť cestu ku školskej mládeži v záujme včasného zachytenia rizikových jedincov a poskytnutia účinnej pomoci dotknutým mladistvým . Môžu nás vyhľadať nielen samotní užívatelia drog alebo alkoholu, ale aj ich rodinní príslušníci.“ - dodáva riaditeľka neziskovej organizácie Lepšia cesta, Barbora Sládeková.

Informácie o činnosti neziskovej organizácie Lepšia cesta nájdete na www.lepsiacesta.sk . Centrum psychologickej a sociálnej pomoci sa nachádza v budove MsKS Senec s vchodom pri bývalom hoteli Lúč. Kontakt a definitívne otváracie hodiny centra zverejníme v mestských oznamoch.

Text a foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007