Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Labyrint - Bartók a Drevený princ

Kempelen Biomatic Orchestra uviedla v sobotu 24. apríla v Labyrinte „interaktívnu hudobnú klauniádu“ pre deti od 4 do 10 rokov.

Béla Bartók je svetoznámy hudobný skladateľ. Kedysi bol dieťaťom aj on a mal jedného neobyčajného kamaráta. Volal sa Drevený princ. Po čase sa obaja stali známymi po celom svete. Predovšetkým však vo svete hudby a fantázie.
Bartók a Drevený princ je veselá klauniáda plná skvelých hereckých, tanečných, speváckych a muzikantských výkonov. V Labyrinte uvedená inscenácia citlivo narábala s využitím hudobného odkazu Bélu Bartóka. Pútavý príbeh detstva a umeleckého dozrievania hudobného skladateľa ožila v podaní klasických postáv talianskej commedie dell´arte. Divadelná inscenácia vznikla adaptáciou autorskej rozprávky Margit Garajszki Bartók v dramatizácii a réžii Silvestra Lavríka.
Pedro Esperança, mládenec z Portugalska, je v súčasnosti na stáži v redakcii mestských novín Senčan a vypomáha fotografovaním. Svoje dojmy z predstavenia zhrnul takto: „This event was on Saturday at four o’clock in Labyrint. The interactive show was for kids with ages from four to ten, they were in the first row. During the show everyone was very interested in what the performers were doing, it was a very interactive for the kids because they could sing along and play with the actresses during the story. The story was told in many ways, using the violin, acordeon and two puppets. In the end, children were invited to go on stage to see the props of the actresses, they were amazed. A very good day for kids and a little bit different too.“
Pedro uvádza, že deti zaujalo predstavenie, vyrozprávané vo viacerých rovinách za účinkovania dvoch bábok a hudobného doprovodu huslí a akordeónu. Diváci sa mohli zapojiť do deja, spievali spolu s postavami hry. Na záver umelci pozvali deti na javisko, aby si prezreli rekvizity predstavenia. Deti boli unesené, bol to pre nich nezvyčajný zážitok.
Inscenácia vznikla za podpory Ars Bratislavensis, OZ Bratislavské rožky, Maďarský inštitút v Bratislave, Nadácia Terra Recognita a BaPoDi.

Text: VCs
Foto: Pedro Esperança

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007