Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

GABBO Cup 2014 si užili aj tí najmenší

Treťou zastávkou 3x3 Basket Tour 2014 bolo podujatie na Slnečných jazerách nesúce názov GABBO Cup 2014.

Tretím podujatím zo šestice regionálnych turnajov 3x3 Basket Tour 2014 bol GABBO Cup Senec 2014, ktoré sa konalo na Slnečných jazerách Sever. Išlo o šiesty ročník tohto streetballového podujatia v Senci, ktoré bolo po druhý krát súčasťou 3x3 Basket Tour. Okrem pekného prostredia si mohli všetci zúčastnení na šiestich ihriskách užiť viacero kvalitných zápasov, kde nechýbali tvrdé súboje, pekné akcie a množstvo úsmevných situácií, najmä v mladších a doplnkových kategóriách. Slnečné jazerá ukázali svoju pravú letnú atmosféru – slnečno, horúco, teplota vody prilákala kúpajúcich aj z radov našich streetbalistov.
Súťažilo sa v siedmich kategóriách – MiniStreet Mix (kategória pre deti ročník narodenia 2002 a mladší), Mix ZŠ (deti ročník narodenia 1999 a mladší), Juniori, Muži, Open Mix, Open Fun a Old – Young. Spolu sa v Senci stretlo 65 tímov, pričom najpočetnejšou kategóriou bola kategória MiniStreet, kde sa zaregistrovalo a medzi sebou odohralo stretnutia až 18 tímov. Nechýbali ani sprievodné akcie a individuálne súťaže ako 3pts Shooting, Free Throw Shooting, či driblingový maratón s trénerom BBC Galanta Rickom Brooksom, z ktorého mali radosť najmä najmladší účastníci. Pre tých najmenších, vo veku 4-8 rokov, bola pripravená kategória BABY BASKET, v rámci ktorej deti absolvovali viacero súťaží a ako spomienka na tento deň im zostali tričká, špeciálne navrhnuté len pre túto kategóriu.
Gabbo Cup rozdelil aj ďalšiu porciu bodov do priebežného poradia. V mužoch si výhrou upevnili postavenie „Beči a jeho kamaráti“, ktorých v Senci doplnil extraligový hráč Nitry Juraj Hašan. V junioroch sa za tretie miesto na čelo dostali chalani z tímu „Sedíme v aute“. V ženách k žiadnym výraznejším zmenám na čele nedošlo a stále tak kraľujú „Vydýchané z lavičky“. Slovenskú ženskú extraligu zastupovala Timea Sujová, hráčka a opora klubu ŠBK Šamorín, ktorá si v Senci spolu s jej tímom „Ty Krava“ vybojovala v kategórii Open Mix prvé miesto.
Pripomíname, že finále tour sa uskutoční počas Grape festivalu v Piešťanoch v termíne 15 – 16. augusta. Na finálové podujatie postupujú prvé štyri tímy z celkového hodnotenia v kategóriách mužov, žien a juniorov. Čerešničkou na torte, po finálovom podujatí, bude Streetsportline Slam Dunk Contest, na ktorom spoznáme meno najlepšieho smečiara Slovenska.
Na podujatie sa prišlo pozrieť viacero basketbalových i nebasketbalových priaznivcov, medzi nimi sme privítali pána primátora mesta Senec Ing. Karola Kvála, ktorý spolu s Rišom Petruškom, víťazom NBA, odovzdával ceny tým najmenším - BABY baskeťákom, predseda komisie športu Ing. Juraj Gubáni prišiel odovzdať ceny jednotlivým hlavným kategóriám.
Gabika Rebrošová (hlavná organizátorka GABBO Cup 2014): “Chcem poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zdarnému priebehu podujatia, či už cenami, dobrovoľnou činnosťou pri zabezpečení podujatia, Správe pre cestovný ruch Senec, Gymnáziu Antona Bernoláka, hlavným i regionálnym partnerom podujatia. Verím, že každý zo Senca spokojný, plný zážitkov a pozitívnej energie.... a čo na záver – budúcnosť basketbalu je jasná – ukázali to deti, ich nadšení tréneri, rodičia....Teším sa na GABBO Cup 2015.“
V rámci série 3x3 Basket Tour 2014 zostávame na západnom Slovensku a stretneme sa už najbližšiu sobotu, t.j. 14. júna vo Vajnoroch v športovom areáli Alviano na podujatí nesúcom názov 3x3 Basket Vajnory. Organizátori veria, že tento obľúbený turnaj opäť privíta kvalitné tímy a všetci si tak užijú skvelý streetballový deň.

Tešíme sa na Vás!

Výsledky:
MiniStreet (18 družstiev)
1. ANGEL ČUDLÁKS
2. FAST EAGLES
3. ANGRY RIMARO
Mix ZŠ (9 družstiev)
1. #GagoTheKing
2. Chlapci z ulice
3. Zidan Team
Juniori (9 družstiev)
1. Crno-beli
2. Ftefanofci
3. Sedime v aute
Muži (12 družstiev)
1. Beči a jeho kamaráti
2. Je bez chuti
3. omil
Open Mix (6 družstiev)
1. Ty krava
2. Túlavá Morka
3. Traja od plotny
Open Fun (3 družstvá)
1. Harom Pontóš
2. GALANTA
3. Gabbo Senec
Old – Young (8 družstiev)
1. A je to team
2. Boros Family
3. Smihels

Výsledky individuálnych súťaži
3.pts Shooting – Katarína „Džerina“ Gerhátová
Free Throw Shooting – Maťo Drgoň

Výsledky a všetky informácie k 3x3 Basket Tour 2014 nájdete na www.basketland.sk

Autor: Daniela Čonková
Foto: Katarína Gerhátová

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007