Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Víťazom prvého ročníka DFMS sa stala ZŠ J. G. Tajovského

V poslednom – piatom kole 2013/2014 ročníka DFMS, si hráči zmerali svoje schopnosti na piesku, čo oproti predchádzajúcim kolám bolo pre viacerých hráčov spestrením. 20. júna na juhu Slnečných jazier sa hralo súčasne na dvoch ihriskách, kde na jednom hrali mladší a na druhom starší.

V piatok 20. júna na juhu Slnečných jazier, sa uskutočnil finálový deň Detskej Futbalovej miniligy Senca (DFMS). V poslednom – piatom kole ročníka 2013/2014, si hráči zmerali svoje schopnosti na piesku, čo oproti predchádzajúcim kolám bolo pre viacerých hráčov spestrením. Súčasne sa hralo na dvoch ihriskách, kde na jednom hrali mladší a na druhom starší. Po kultúrnom Seneckom lete, sa otvorilo teda i to „športové leto“ na Slnečných jazerách v Senci.
Predseda FMS a organizátor DFMS prezradil o lige viaceré zaujímavosti: „Teší nás, že sa nám podarilo zorganizovať tento úvodný ročník DFMS. Podľa našich informácií, nikde na Slovensku sa v takomto rozsahu medzi základnými školami nekoná žiadna takáto detská súťaž v rámci jedného mesta, ktorá by vyvrcholila na plážovom ihrisku s rozmermi medzinárodných podujatí. My v Senci máme vlastne dve súťaže – mladších a starších. Počas celého ročníka sme nikde ani na našej stránke www.fms.sk neuverejňovali tabuľku – celkové poradie a to preto, aby pre deti bola priorita športovať a nie sledovať výsledky. Preto sú pre nás víťazmi všetci hráči – školy, ktoré dostali rovnakú veľkosť pohára a ZŠ J. G. Tajovského obdržala ten najväčší – putovný, za súčet výsledkov starších a mladších žiakov“.
Niektoré školy, ale hlavne žiaci využili aj svoj voľný čas na to, aby sa čo najlepšie pripravovali na miniligu. „Toto bol náš cieľ. Vieme, že viacerí hráči použili, či už miniihrisko na ZŠ Mlynskej alebo priamo to plážové na juhu Slnečných jazier, kde sa vo svojom voľnom čase stretávali a pripravovali sa na miniligu. Plážové ihrisko si vyskúšali aj niektoré školy, kde si počas telesnej výchovy prišli zahrať na inom povrchu ako počas celého roka“, doplnil Róbert Jonáš – podpredseda Futbalovej miniligy Senca (FMS).
Bez partnerov a organizátorov by sa tento ročník uskutočnil v skromných podmienkach. Kvalitu súťaže umocnili rovnaké tričká, ktoré dostali deti i učitelia s logom DFMS. Slovenský reprezentant vo futbale Ľubomír Guldan odovzdal ďalšie pekné ceny aj pre jednotlivé školy a jednotlivcov.
„Touto cestou by sme chceli poďakovať našim partnerom ako pánovi Damiánovi Exnerovi z OZ Zober loptu, nie drogy , spoločnosti More zliav , pánovi Vladimírovi Nemčovičovi ml., Správe cestovného ruchu Senec, ale hlavne všetkým školám – ich vedeniu a deťom, ktoré sa našej seneckej miniligy zúčastnili. Moje veľké poďakovanie patrí mojim kolegom Radovi Dosedelovi a Robovi Jonášovi, bez ktorých by naša miniliga nemala také dobré meno na Slovensku, aké si za svojej trojročnej histórii aj vďaka nim vybudovala“, povedal Juraj Gubáni predseda Komisie športu mesta Senec.

Celkové poradie – spolu mladší aj starší žiaci:
ZŠ J. G. Tajovského – držiteľ putovného pohára „Zober loptu, nie drogy a DFMS“
ZŠ Mlynská
ZŠ A. M. Szencziho
Gymnázium A. Bernoláka
Spojená škola *
*pozn.: mali len družstvo starších žiakov

Individuálne ocenenia 1. ročníka DFMS 2013/2014:

Najlepší strelec:
mladší: Rudolf Božik – ZŠ J. G. Tajovského
starší žiaci: Richard Chmúra – ZŠ Mlynská

Najlepší hráč:
mladší: Norbert Hinca – Gymnázium A. Bernoláka
starší žiaci: Dominik Špiriak – ZŠ J. G. Tajovského

Najlepší brankár:
mladší: Tomáš Meszároš – ZŠ A. M. Szencziho
starší žiaci: Peter Smak – Spojená škola

Cena Fair – Play: Spojená škola

Zdroj: www.fms.sk
Foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007