Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Žiaci v ZŠ na Mlynskej v znamení kvality, ktorú pozná celé Slovensko

Keď sa narodí dieťa, rodičia majú z neho veľkú radosť a tá sa stupňuje pri prvých krokoch, prvých slovách, prvých góloch, či prvých úspechoch a víťazstvách.

Rodičia zažívajú pri svojich ratolestiach „hrdosť“ a úprimne sa tešia zo všetkých tvrdo a poctivo vybojovaných zápasov. Rovnakú „hrdosť“ pociťuje aj každý učiteľ našej základnej školy na Mlynskej ulici v Senci. „Naše“ deti nám rastú priamo pod rukami a s láskou sledujeme všetky ich kroky, úspechy i neúspechy, krízy a víťazstvá. Predstavujem vám tých, na ktorých sme v tomto školskom roku právom hrdí, lebo meno našej školy sa vďaka nim skloňuje vo všetkých kútoch našej vlasti aj v zahraničí. V celoslovenskej súťaži o najkrajší triedny časopis sa naši tretiaci vyšplhali na samý vrchol – získali prvenstvo so svojím triednym časopisom Lienka. Ani na Detskej rozprávkovej Žiline sme sa nemuseli hanbiť, lebo náš žiak šiestej triedy Adam Lysý predstavil celému Slovensku najkrajšiu rozprávku a priniesol zlato. Adam však nezaspal na vavrínoch a nedávno priniesol krásne 3.miesto z celoslovenskej literárnej súťaže „Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“ za svoju prácu s názvom „Volám sa Svätopluk“. V celoslovenskej literárnej a výtvarnej súťaži „Cesty za poznaním minulosti“ sa náš žiak Miroslav Malinovský umiestnil v literárnej časti 2. kategórie na peknom 2. mieste. Naši žiaci sú aj šikovní výtvarníci. V medzinárodnej výtvarnej súťaži Kladenská veverka sme obsadili všetky tri prvé miesta: tretiačka Adelka Kováčová priniesla zlato, piatačka Ester Doršicová striebro a bronz deviatak Pavol Polakovič. Mária Ibarová z tretieho ročníka vybojovala zlato v celoslovenskej výtvarnej súťaži „Výtvarné talentárium 2014“ a 3.miesto v celoslovenskej súťaži Literárny Kežmarok 2014. Z celoslovenskej výtvarnej súťaže „Voda pre Zem“ priniesla krásne druhé miesto druháčka Natália Nádaská. Literatúra a výtvarné umenie však nie sú jedinou našou doménou. Sme zruční aj v práci s počítačom. Štvrták Šimon Hozlár na celoslovenskej informatickej súťaži „Bobrík“ sa umiestnil na prvej priečke. Naša hrdosť však patrí aj úspešným športovcom. Svätoslav Bollo zo štvrtého ročníka našu školu úspešne reprezentuje v celoslovenských plaveckých súťažiach, kde aj tohto roku získal trikrát bronz a bol vyhlásený aj ako „objav roka 2013“ v hodnotení Senecký športovec. V bojovom umení nám cenné striebro a bronz priniesol Timotej Žbodák zo štvrtého ročníka z majstrovstiev Slovenska asociácie SHITO RYV. Pridal k tomu ešte peknú tretiu priečku v SPJ mládeže v Komárne a zlato v súťaži AKB Bratislava.
Právom hrdí sme na všetkých našich žiakov, aj na tých, ktorých sme tu nespomínali. Lebo všetci spoločne budujeme kvalitu a snažíme sa napredovať. No nie sme hrdí len na úspechy a víťazstvá našich žiakov, hrdí sme na všetkých, ktorí sa im venujú, pripravujú ich, obetujú svoj voľný čas, svoju energiu a s láskou a zanietením posúvajú školu vždy vyššie. Vyššie sa však dá postúpiť len ak sú k tomu vytvorené dobré podmienky a myslím si, že naša škola ich poskytuje. Úspechy sú ako vysvedčenie, ktoré je adresované vedeniu školy a jej zamestnancom. Tento školský rok sme prešli s vyznamenaním, no stále je čo zdokonaľovať a vylepšovať.
Keď dieťa vyrastie a odíde z domu, rodičia ho aj naďalej s láskou sledujú a tešia sa z jeho úspechov. Rovnako aj my s láskou sledujeme ďalšie kroky našich žiakov a tešíme sa, keď sú v živote úspešnými, ale hlavne dobrými ľuďmi a právom sme tak „hrdí“, že sme trochou prispeli aj my, učitelia.

PaedDr. Andrea Žegorjaková, ZŠ, Mlynská 50, Senec

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007