Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Festival ľudových umeleckých remesiel po tretie

Úspech tretieho ročníka medzinárodného Festivalu ľudových umeleckých remesiel dokazuje, že už neodmysliteľne patrí k letu v Senci. Uzatvára „veľkú trojku“ tradičných letných seneckých podujatí, ktorú tvorí spolu so Seneckým letom a Veľkým letným karnevalom.

Námestie 1. mája a pešiu zónu zaplnili 9. augusta stánky 140 majstrov približne 35 druhov remesiel zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Po námestí už zneli tóny dychovej hudby Senčanky, keď vystúpil na pódium pred MsKS primátor mesta Senec Karol Kvál, riaditeľ výskumu a inovácie na Ministerstve hospodárstva Martin Hlinka, predseda Slovenskej živnostenskej komory Tomáš Novotný a predseda Občianskeho združenia Tradičné ľudové umelecké remeslá Miloš Kunkel, ktorí otvorili tretí ročník festivalu ľudových umeleckých remesiel.
„Tento ročník je iný v tom, že sme už o dva roky skúsenejší. Do Senca na prvý ročník som sa veľmi tešil. Spolupráca s Mestským úradom v Senci, s Mestským kultúrnym strediskom, s SCR, ako aj s oblastnou organizáciou cestovného ruchu – Región Senec bola a je vynikajúca. To je tá sila, ktorá poháňa nás organizátorov ďalej. Na prvý ročník sme doslova zháňali remeselníkov. Môžem Vám povedať, že v tomto roku sa do Senca už v apríli prihlásilo 220 remeselníkov. My si už môžeme dovoliť robiť aj výber, ktorý zohľadňuje aj počet rovnakých remesiel z hľadiska predajnosti tovaru. Máme tu minimálne desať nových druhov remesiel a približne 25 nových remeselníkov. Krásny senecký Park oddychu nás inšpiroval k tomu, aby sme medzinárodný Festival ľudových remesiel rozšírili aj o folklórny galavečer pod názvom Zatancuj, zahraj, zaspievaj“ – uviedol Miloš Kunkel. Na galavečeri vystúpila Mužská folklórna skupina z Heľpy, cimbalová muzika Strýci z Moravy, Folklórny súbor Kincső zo Želiezoviec, Folklórny súbor Bezanka z Bratislavy a Javorina z Torysok. Popri nich vystupovali aj sólisti i inštrumentalisti, celkovo asi 120 účinkujúcich. Festival pokračoval aj v nedeľu. Dobové kostýmy remeselníkov, vkusné stánky s umelecky hodnotnými výrobkami vytvorili v centre mesta jedinečnú atmosféru.

Text a foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007