Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Uhol pohľadu – výstava štyroch autoriek

Expozícia tvorby Soni Kozákovej, Ingrid Šurianovej, Jany Vančovej a Jany Žilincovej je prístupná verejnosti v Labyrinte od 5. do 29. septembra. Vernisáž výstavy sa konala 11. septembra.

Jesenná sezóna sa začala v Labyrinte vernisážou výstavy štyroch výtvarníčok prezentujúcich svoj uhol pohľadu na umeleckú tvorivosť. Spev Zuzany Kočiovej sprevádzanej Tomaxom Gabrisom na gitare naladil dušu návštevníkov na správnu citlivosť pre vnímanie umenia. Medzi hosťami bola prednostka MsÚ Jarmila Répássyová, riaditeľka Malokarpatského osvetového strediska Anna Pichová, aj riaditeľ MsKS Senec Peter Szabo. Darina Mladenovová z Malokarpatského osvetového strediska predstavila hosťom protagonistky výstavy.
Soňa Kozáková je zo Šenkvíc a pracuje v Malokarpatskom osvetovom centre, kde má na starosti výstavníctvo a záujmovo-umeleckú činnosť amatérskych umelcov. Od roku 1999 sa venuje práci s drôtom. Neskôr sa stala lektorkou ÚĽUVu, kde učila drotárske techniky a drôtený šperk. Vyrába šperky zlatníckymi technikami. Tvorí prevažne strieborné, medené a mosadzné šperky, ktoré vyznievajú klasicky, romanticky, bláznivo so štipkou morbidity. Maľuje zrkadlá a šaty, vyrába drobné úžitkové predmety, plstené kabelky, zvieratká z plste a šije bábiky. Svoju lásku k zvieratám pretvára do svojich výtvarných diel.
Ingrid Šurianová je z Pezinka a tiež pracuje v Malokarpatskom osvetovom centre ako výtvarníčka a grafička. Maľuje na plátno aj drevo. V začiatkoch sa venovala portrétom, v súčasnosti ju viac lákajú ilustrácie.
Jany Vančovej, pôvodne tiež Šurinová sa venuje úžitkovej keramike, keramickým bábikám a drobnostiam pre potešenie. Má svoju galériu „Domček pod lipou“, kde býva a tvorí. Má rada užitočné veci, ale bábiky robí pre radosť.
Janka Žilincová je zo Senca, pracuje v MsKS ako kultúrna referentka. Už na strednej škole sa venovala šitiu módneho oblečenia. V roku 1996 sa zúčastnila aj finálovej súťaže módneho časopisu Burda ako amatérska krajčírka. Neskôr jej pribudlo štrikovanie, ako ďalšia vášeň. Mnoho rokov pripravovala a šila kostýmy na Veľký letný karneval pre hromadné masky, niekedy aj pre 25 ľudí. V jej kreáciách defilovali masky Afričanky, Benátske tváre, Anjeli a Kvety. Jej ručné práce, ktoré sú vystavené, sú len jednou časťou jej tvorby. V súčasnosti sa venuje šitiu úžitkových a darčekových predmetov ako levanduľové srdiečka, anjeliky a zvieratká.
Práce týchto štyroch dám pohladia srdce návštevníkov Labyrintu, poskytnú krásny zážitok a potešenie z umenia.

Text a foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007