Dnes je utorok, 18. júna 2024, meniny má Vratislav
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Sme tu a chceme pomáhať

Chránené dielne v Senci spravili ďalší krok k zlepšeniu sociálnej a ekonomickej situácie zdravotne ťažko postihnutých. V priestoroch združenia TENENET sa 12. novembra 2014 konal Kurz prezentácie seneckých chránených dielní pred verejnosťou.

Medzi hlavnými témami diskusie odzneli najmä Radničkine trhy a návrh vytvorenia seneckej alternatívy, ponuka pracovných miest v existujúcich chránených dielňach (CHD) a návrh prezentácie ich výrobkov v letákoch obchodných reťazcov.

Aby chránené dielne bolo vidieť
Myšlienka realizácie kurzu vzišla z potreby lepšej prezentácie seneckých CHD pred verejnosťou, ale aj sústavného zlepšovania informovanosti verejnosti, rovnako i zamestnávateľov o možnostiach zamestnávať zdravotne ťažko postihnuté (ZŤP) osoby. Medzi najdôležitejšie dôvody patrilo aj zvyšovanie povedomia širokej verejnosti o našich ZŤP spoluobčanoch.

Komunikácia a pomoc
Cieľom bolo predstaviť možnosti CHD zo Senca. Účastníci sa zaoberali témami, ako sa prezentovať pred verejnosťou a ako zvýšiť svoje obraty, ak ponúkajú produkty na predaj. Nemenej dôležitá sa ukázala aj komunikácia medzi predstaviteľmi CHD a následné vytvorenie siete, kooperácie alebo združenia vzájomnej pomoci, informovanosti a výmeny skúseností.

V samotnom kurze sa prezentovali marketingové základy, pozitívne príklady z praxe, letáky, vizitky, plagáty, videá, webové stránky, všetko pre zlepšenie prezentácie pred verejnosťou.
Prezentovali sa aj náčrty plánov predaja, systému ponuky a dopytu a akčného plánu zvyšovania tržieb.

S úmyslom pomôcť ZŤP obsahom bolo oslovených dvanásť chránených dielní zo Senca: Školboz Servis s.r.o., Iveta Tóthová, Verejnoprospešný podnik Senec a.s., ZŠ J.G. Tajovského, Montostroj a.s., Betánia Senec n.o., MARKETiN CEE s.r.o., Jaroslav Šebo, Ing. Szilárd Németh SINEX, Mesto Senec – Mestský úrad, Terézia Dubaňová-Kozmetika Margaréta, Integra.

Verejnosť a predsudky
Väčšina kontaktovaných zástupcov však mala nedostatočné alebo žiadne informácie o CHD v ich okolí, a preto bol úspešný networking veľkou výzvou. Cieľom vzájomnej komunikácie bolo teda nielen zviditeľnenie sa, ale aj vytvorenie reprezentatívnej siete pred verejnosťou. Dobrý úmysel sa tak pretavil do záujmu zlepšenia začleňovania ZŤP, ako aj snahy zvyšovať povedomie o takýchto spoluobčanoch a búrať predsudky.

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007