Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Gymnazistky spríjemnili advent deťom i seniorom

V sobotu 13. decembra zorganizovali aktívne študentky v jedálni Gymnázia Antona Bernoláka Vianočné tvorivé dielne pre deti zo Senca a okolia. .

Od 10:00 do 16:00 si mohli malí majstri namaľovať servítkovou technikou šperkovnicu alebo zaváraninový pohár, ušiť si textilné vrecúško, zhotoviť náramok či pripraviť nápaditý ovocno-zeleninový tanier. Záujem detí bol veľký aj pri maľovaní štipcov s magnetkou, modelovaní a tvorení vianočných pozdravov. Pri všetkých aktivitách asistovali malým umelcom s pedagogickým citom samotné organizátorky a ich spolužiaci – dobrovoľníci. Ďalší spolužiaci obsluhovali v improvizovanom bufete, kde ponúkali účastníkom a ich rodičom vlastnoručne pripravené pohostenie. Podával sa čaj, malinovka, káva, palacinky, pagáčiky, nátierky s bagetou a rôzne druhy domácich koláčikov.

V pondelok 15. decembra navštívili organizátorky Dom seniorov centrum oddychu na Slnečných jazerách, pripravili pre dôchodcov občerstvenie, vytvárali pre nich a spolu s nimi vianočné dekorácie. Spríjemnili im predvianočné obdobie svojou prítomnosťou a milým slovom. Starkým priniesli aj poštu – vianočné pozdravy, ktoré deti napísali v sobotňajších tvorivých dielňach.

Workshopy pre deti a spestrenie adventu dôchodcom boli financované z projektu Európskej únie KomPrax, do ktorého sa zapojili žiačky septimy Michaela Glasnáková, Simona Spišáková, Petra Cabániková a Milada Tóthová. Projekt, ktorý zastrešuje IUVENTA, je zameraný na získanie kompetencií potrebných pre prax. Mladí ľudia sa v tomto projekte naučia napísať prihlášku svojho projektu, pripravia, zrealizujú a vyhodnotia celý projekt. Každý účastník získa po absolvovaní školenia 200 EUR, ktoré môže použiť na projekt verejnoprospešného významu. Ich vlastná práca v projekte je bezplatná. Gymnázium Antona Bernoláka poskytlo priestory zdarma.

Vedenie a učitelia Gymnázia Antona Bernoláka podporujú a sú hrdí na svojich žiakov, pretože sa už niekoľkokrát zapojili do projektu KomPrax. Dokonca v rámci tohto projektu v septembri tohto roka zrenovovali 4 maturanti so spolužiakmi školský dvor GAB v projekte pod názvom: „Dvor nášho Antona“.

Gratulujeme našim žiačkam k úspešnej a perfektne zvládnutej realizácii projektu!

Mgr. Lucia Nemečková, GAB Senec

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007