Dnes je štvrtok, 08. decembra 2022, meniny má Marína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Mestské oznamy

BSK: fotosúťaž Chránime životné prostredie
Ochrana životného prostredia je ústrednou témou už 3. ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorú pripravila Bratislavská župa v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Súťaž sa začína zajtra, teda 1. apríla a potrvá do 15. mája. Fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm.

„Máme tretí ročník našej fotosúťaže, ktorá už sa stáva tradíciou medzi fotografmi nielen v bratislavskom kraji, ale na celom Slovensku. Ústrednou témou bude „Chránime životné prostredie“, kde chceme predstaviť miesta, ktoré sú zaujímavé v bratislavskom kraji z hľadiska ochrany, alebo z hľadiska toho, že istým spôsobom to môžu byť miesta, ktoré sú poškodené a bolo by treba ich opraviť. Práve akcent na ekológiu a ochranu životného prostredia vôbec a života ako takého je v celej tejto súťaži prítomný,“ vyjadril sa po tlačovej konferencii predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, ktorý zároveň prebral záštitu nad celou súťažou. Ďalšími garantmi kvality súťaže sú aj samotní porotcovia, napríklad fotograf, kurátor, pedagóg a galerista Filip Vančo či generálny riaditeľ medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm Peter Lím.

Téma tretieho ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne znie „Chránime životné prostredie“ a jej cieľom je na fotografiách zachytiť nielen krásy regiónu, ale aj zanedbané a znečistené miesta. Práve tieto fotografie majú primäť divákov k zvýšenej aktivite v oblasti životného prostredia. Súťaž sa začína 1. apríla a potrvá do polovice mája. Fotografie budú prezentované nielen na slávnostnej vernisáži, ale poputujú aj po ostatných krajských mestách.

„Spestrením celej atmosféry má byť 20 najlepších fotografií z tejto súťaže, ktoré s nami pôjdu nielen do Bratislavy a Banskej Bystrice v rámci súťažného festivalu, ale aj do krajských miest v rámci tour Ekotopfilm - Envirofilm. Festival píše svoju 42-ročnú históriu, čiže sme najstaršie podujatie tohto druhu na svete,“ vysvetlil generálny riaditeľ medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm Peter Lím.

Fotografie je možné už od zajtra pridávať na portáli www.ephoto.sk, stačí sa na ňom bezplatne zaregistrovať. Každý užívateľ môže prihlásiť do súťaže maximálne 3 fotografie. Hodnotenie bude zamerané na kvalitu technickej a profesijnej stránky, prihliadať sa bude aj na kreativitu.

Víťaz súťaže, teda autor najlepšej fotografie, získa Apple Ipad Air, druhé miesto má pripravenú cenu v podobe Tabletu ASUS a za tretie miesto môže fotograf ísť na víkendový pobyt pre dve osoby a užívať si adrenalín v areáli Divoká Voda v Čunove.

Zahlasovať za najlepšiu fotografiu môže aj laická verejnosť a to na facebookovej stránke organizátora fotosúťaže Krajskej organizácie cestového ruchu Bratislava Region Tourism, www.facebook.com/BratislavaRegionTourism. Autor fotografie s najväčším počtom hlasov získa víkendový pobyt pre dve osoby aj so vstupom do Wellness a Spa v Hoteli Zochova chata.

Viac informácií nájdete na www.tourismbratislava.com a www.ephoto.sk.

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007