Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Deň matiek v Nezábudke

Chránenci združenia na pomoc rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi a mladistvými v Senci sa poďakovali 7. mája mamičkám, ktoré im venujú všetko a žijú len pre nich.

Senčanom netreba predstaviť Nezábudku, toto renomované združenie, pretože v júni oslávi už 20. výročie svojho založenia. Adresa sídla je možno menej známe, pretože sa nedávno presťahovali do novej budovy na Turnianskej ulici č. 8A. Ildikó Madarászová, riaditeľka Domu Nezábudka a zástupkyňa riaditeľky Ildikó Popálená vítali 7. mája mamičky a príbuzných, ktorí sa posadili v centrálnej miestnosti budovy, kde sa už zverenci Nezábudky v radostnom napätí chystali na program, ktorý starostlivo pripravili na Deň matiek pod vedením vychovávateľky Anny Dinkovej a opatrovateliek Nezábudky.
Ildikó Madarászová v rýchlosti, ešte pred začatím programu, predstavila Nezábudku a samotné podujatie takto: „Sme neštátny domov sociálnych služieb. Venujeme sa ťažko zdravotne znevýhodneným deťom a mladistvým s mentálnymi, telesnými, zmyslovými a kombinovanými znevýhodneniami. Naraz sa môžeme ambulantne venovať 18-im klientom, ale máme 46 chránencov, ktorí nás navštevujú v rôznych časoch, podľa rozvrhu. Klientov máme zo Senca a okolia, ale máme zopár aj z iných okresov. Na Deň matiek sme nacvičili program, ktorý spolu s malým darčekom Nezábudky odovzdajú deti svojim mamičkám. Naši klienti spievajú, tancujú a recitujú, takto dokážu vyjadriť svoju lásku k mamičkám, čo sa im niekedy nedarí povedať vlastnými slovami.“ Hosťom podujatia bola aj Klaudia Višňovská, projektová koordinátorka DHL Supply Chain Senec, firmy, ktorá podporuje Nezábudku už viac rokov. Do Nezábudky prišla prvýkrát aj Alena Scheller finančná riaditeľka firmy BRAMAC, ktorá má na starosti aj sociálne programy. Vyzdvihla činnosť nadácie Pontis, ktorá prevádzkuje darcovský portál www.dobrakrajina.sk . „Cez túto stránku som našla Nezábudku. Spolupracujeme súkromne aj firemne. Obdivujem ľudí, ktorí toto poslanie takto zvládajú. Pre mňa je základ poznať ľudí, s ktorými spolupracujem. V našom vzťahu je kľúčovým slovom dôvera, ktorú si Nezábudka nepochybne zaslúži.“- vyjadrila sa Alena Scheller. Zástupkyňa riaditeľky Ildikó Popálená dodáva: „Náš projekt je registrovaný od roku 2009 na portáli Dobrá krajina. Z týchto a ďalších charitatívnych príspevkov financujeme terapeutické a rehabilitačné služby pre našich klientov, ktoré poskytujeme nad rámec štátom podporovanej starostlivosti. Rodičia by to nevedeli zaplatiť, pretože zo 46 rodín, ktorých deti k nám chodia, v drvivej väčšine zdravotný stav dieťaťa nedovoľuje mamám pracovať, čo samozrejme má vplyv aj na sociálnu situáciu rodín.“
Pre účinkujúcich, mamičky a pre pracovníkov Nezábudky bol tento deň odmenou za spoločnú prácu. Pre toho, kto tu nikdy pred tým nebol, poskytol Dom Nezábudka nevšedný zážitok z pocitu radosti, ktorú vyžarovali všetci prítomní.

Text a foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007