Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Mladí zdravotníci na ZŠ Tajovského

Súťaž prvej pomoci pre základné a stredné školy.

30.4.2015 v doobedňajších hodinách sa uskutočnila súťaž prvej pomoci pre základné a stredné školy. Základné školy družstvá mladých zdravotníkov DMZ I. v počte 20 žiakov I. stupňa – 4 družstvá, družstvá mladých zdravotníkov DMZ II. V počte 25 žiakov II.stupňa a stredné školy, Gymnáziá v počte 18 žiakov – 3 družstvá. Celkom súťažilo 63 žiakov, študentov.
Na stanovištiach boli zamaskovaní figuranti v počte 7 poranení. 10 rozhodcov hodnotilo vedomosti o Červenom kríži a zdravotnícke vedomosti a jednotlivé poranenia.

Prvé miesto DMZ I. ZŠ J.G.Tajovského v Senci, DMZ II. ZŠ J.G.Tajovského v Senci a DPP Gymnázium Modra.

Žiaci – mladí zdravotníci sa popasovali s poraneniami, ako dusenie sa dospelého človeka, kardiopulmonálna resuscitácia, poranenie chrbtice, autonehoda, hyperventilácia, hypoglykémia, pneumothorax a otestovali si svoje teoretické vedomosti o prvej pomoci i o Medzinárodnom hnutí Červeného kríža.

Záštitu nad súťažou prevzal Územný spolok SČK Bratislava – okolie, na čele s riaditeľkou Ing. Máriou Halásovou i Územná rada Mládeže SČK Bratislava – okolie, s predsedom Pavlom Škovránkom, ktorý bol aj hlavným rozhodcom. Rozhodcovský zbor bol úprimne nadšený vedomosťami a mladými talentmi žiakov ZŠ i SŠ.

Hlavným sponzorom súťaže bol Imunoglukan a CK Hechter, ktorá sa rozhodla do súťaže venovať pre troch najlepších víťazov 3x50 eurový poukaz na nákup letnej dovolenky v značkových pobočkách a upomienkové predmety. Ďalšími sponzormi bol Interpharm (Jamieson), Union, Dôvera, Všeobecná zdravotná poisťovňa, Tvoje srdce, Naturprodukt, Vas Pfizer Slovensko, Prvá stavebná sporiteľňa Senec a Bratislava, Hypotekárny a úverový špecialista pani Lea Laurová, Enviropark Pomoravie pani Zuzana Caunerová, Kaufland a Eset. Veľká vďaka všetkým sponzorom.

Celá súťaž prebehla bez komplikácií, s plným nasadením , pri ktorom súťažiaci vydali zo svojich síl, čo najviac, a ukázali nám, že i mladí zdravotníci môžu byť veľkými zdravotníkmi. Ďakujeme všetkým za pomoc a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu opäť o rok.

Text a foto: SČK

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007