Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Celé Slovensko číta deťom

Na viacerých zaujímavých miestach Senca čítali deťom osobnosti nášho kultúrneho a literárneho sveta v týždni od 1. do 7. júna 2015.

Aj senecká Mestská knižnica sa zapojila do celoslovenského projektu, ktorý zastrešuje prezident SR, Andrej Kiska. V týždni od 1. do 7. júna 2015 na netradičných miestach čítali osobnosti nášho kultúrneho a literárneho sveta. Poslucháčmi – a to veľmi pozornými – boli žiaci z troch ZŠ v Senci, na Tajovského ulici, na ulici Mlynskej a ZŠ Alberta Molnára Szencziho.
V pondelok sa tretiakom predstavila moderátorka a herečka zo „Súdnej siene“, Renáta Názlerová, ktorá na námestí pred kultúrnym domom čítala zo svojej obľúbenej knižky z detstva – o Pippi Dlhej Pančuche z pera známej švédskej autorky Astrid Lindgrenovej.
V utorok na terasu ZUŠ na Fándlyho ulici zavítala autorka románov pre dospelých ale i pre deti – Lena Riečanská a prvákom predstavila knihu Kláry Jarunkovej: O psovi, ktorý mal chlapca.
V stredu 30 detských čitateľov spolu s knihovníčkami absolvovalo literárno-historickú exkurziu v Topoľčiankach a Tesárskych Mlyňanoch. Tam, medzi ružami, si vypočuli Osmijankovu rozprávku od Kristy Bendovej.
Vo štvrtok si dali žiaci stretnutie na Slnečných jazerách so spisovateľkou Ruženou Scherhauferovou a s knihou o zvieratkách, ktorá ich veľmi zaujala a mnohé sľúbili, že si ju prídu požičať do knižnice.
V piatok pri altánku v areáli seneckého amfiteátra sa detičky zoznámili so slovenskou herečkou Dagmar Sanitrovou, ktorá im zábavným spôsobom prečítala jeden z príbehov Pippi Dlhej Pančuchy. Príbeh sa odohrával v cirkuse a deti sa v mysli preniesli do zábavného a čarovného sveta.
V sobotu si v Labyrinte deti z literárneho krúžku vypočuli peknú rozprávku v podaní Margit Polákovej.
Nedeľa privítala deti aj s rodičmi v amfiteátri pri fontáne, aby sa dozvedeli o dobrodružstvách nezbedného Murka.
Táto pekná akcia zaujala nielen deti, ale i dospelých a všetci sa tešíme na 2. ročník a veríme, že čoraz viac rodičov bude deťom čítať, ale i deti samotné si čítanie obľúbia.

Text: Jarmila Majová
Foto: MO, VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007