Dnes je piatok, 14. júna 2024, meniny má Vasil
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

VK Tajovského v Berlíne

Mladé kadetky volejbalového Klubu VK Tajovského Senec prezentovali náš klub a naše mesto na vysokej úrovni na pôde medzinárodného turnaja v nemeckom hlavnom meste Berlín. Patrí im obrovská vďaka, gratulácie a povzbudenie do ďalšej práce.

Aj tento rok bol volejbalový klub VK Tajovského Senec pozvaný na volejbalový turnaj kadetiek v Berlíne miestnym volejbalovým klubom VolleyballClubPreußenBerlin. 19. Ročník Preusen Cup-u sa konal v nádhernom, modernom, priestrannom športovom komplexe SporthallePrendener Str. Berlin-Hohenschönhausen v termíne 3.10.-4.10.2015.

Keďže väčšina dievčat v zostave dosiahlo v tejto sezóne vek kadetiek a už nemôže hrať v kategórii starších žiačok, celá príprava bola smerovaná okrem kondície a hernosti na prerod celého herného systému na volejbal „dospelých“. Teda pre volejbalu znalých sme začali hrať systém s jednou nahrávajúcou hráčkou, dvomi smečiarkami, dvomi blokujúcimi hráčkami, jednou diagonálnou hráčkou a do poľa nastupujúcim Liberom.

19. ročníka turnaja sa tento rok zúčastnilo 12 družstiev zo 6 krajín, Nemecko, Česko, Poľsko, Belgicko, Lichtenštajnsko a Slovensko. VK Tajovského Senec bol jediným reprezentantom Slovenska.

Prvý zápas nás čakal minuloročný víťaz turnaja, veľmi kvalitné družstvo MOS WOLA Varšava z Poľska, volejbalovej veľmoci, s urastenými dievčatami s bezchybnou technikou. Naše dievčatá sa však mena, ani hráčok súpera nezľakli a odohrali na naše pomery a spomínanú zmenu v systéme hry kvalitný duel. Stretnutie sme síce prehrali, no po veľmi tuhom boji a snáď len vďaka menšej vyhratosti a absencii schopnosti zlomiť zápas vo svoj prospech v tých najvypätejších okamihoch. Po prvom dni sme končili na druhom mieste v základnej skupine, čo nás stavalo do pozície bojujúcich o 1.-6. miesto.Nedeľa ráno nás dala dokopy s pražským klubom Dansport Praha víťazom ročníka 2013. Prvý set sme po tuhom a vyrovnanom boji prehrali o 5 bodov. Druhý sme však nestihli dohrať kvôli časovému obmedzeniu a chýbali nám snáď len 3 body, aby sme postúpili do prvej štvorky turnaja. Potešil však výkon, ktorý tréner u svojich zverenkýň ešte nezažil. Posledné dva duely už psychika dievčat po nepostúpení medzi najlepšiu štvoricu , množstve modrín a pár menších zraneniach nezvládla a skončili sme na konečnom 6. mieste, čo je napriek tomu historicky najlepšie umiestnenie nášho klubu na tomto už tradičnom, kvalitnom, medzinárodnom turnaji. Teší o to viac, že sme potvrdili výborné 5. miesto z júnového špičkového turnaja starších žiačok v Leviciach, ktoré odohrala viac menej totožná zostava.

Umiestnenie dáva veľkú nádej, že prácu robíme dobre a smer, ktorým ideme je taktiež správny. Pri lepšej podpore športu na Slovensku by sme sa ani na medzinárodnej scéne nemuseli obávať o dobré výsledky, veď históriu na SVK na to máme.

Na záver snáď len zhrnutie. Mladé kadetky volejbalového Klubu VK Tajovského Senec v zložení Veronika Neštinová, Alexandra Hrešová, Sára Némethová, Pavlína Garančovská, VivienneGabron, VivienČechovičová, Karolína Kulichová a Dominika Marákováprezentovali náš klub a naše mesto na vysokej úrovni na pôde medzinárodného turnaja v nemeckom hlavnom meste Berlín. Patrí im obrovská vďaka, gratulácie a povzbudenie do ďalšej práce. Verím že budú slúžiť ako príklad pre svoje mladšie kamarátky, spoluhráčky, či budúce generácie volejbalistiek a volejbalistov v našom meste a verím, že aj kompetentní športoví činovníci mesta Senec si všimnú ich vzornú reprezentáciu. Nereprezentovali iba seba a klub, reprezentovali aj naše mesto a ZŠ Tajovského, a to veľmi slušne.

Zdroj: Boris Morávek, tréner

Foto: MO

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007