Dnes je utorok, 18. júna 2024, meniny má Vratislav
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Uhol pohľadu Jozefa Sakáloša

V prvý marcový piatok sa konala v Galérii Labyrint MsKS vernisáž výstavy fotografií Jozefa Sakáloša pod názvom Uhol pohľadu.

Fotografia je umenie i veda zároveň. Počet fotografov, či už profesionálnych alebo amatérskych sa zvyšuje, čo naznačuje jej progresívnu pozitívnu budúcnosť. Niet sa čo čudovať, veď samotná fotografia dáva autorovi tak veľa, nielen možnosť sebarealizácie, ale aj schopnosť vyniknúť jedinečným okamihom, špecifickým pocitom prejaviť odvahu, ukázať nepoznané, predstaviť svet z rôznych uhlov pohľadu.
Presne také sú i fotografie vernisáže amatérskeho fotografa Jozefa Sakáloša pod názvom Uhol pohľadu, ktorá sa konala v prvý marcový piatok v Galérii Labyrint v MsKS v Senci. Výstava samotná je prierezom jeho doterajšej tvorby a zachytáva kontrasty nežnej prírody a moderných miest a veľkomiest, krásu, ktorú objavil pri potulkách počas domácich a zahraničných pracovných ciest i počas dovoleniek s rodinou.
Pani Sakálošová si manželovu prvú výstavu vzala komplet pod svoje krídla a jeho dcéra Linda, flautistka a študentka Universität für Musik und darstellende Kunst v Grazi, sa spolu s priateľom postarala o vhodný hudobný program vernisáže.
Na priblíženie autora samotného vám prezradíme, že Pán Sakáloš je absolvent STU Bratislava, rodák z Prievidze, je ženatý, má dve dospelé deti a v súčasnosti býva v blízkej Kráľovej pri Senci. Jeho ďalším veľkým koníčkom je cyklistika.
K fotografii ako takej sa dostal už v útlom detstve, keď spolu s otcom amatérskym fotografom vyvolával fotky v domácom prostredí. Jemu môže vďačiť za to, že ho k tomuto druhu umenia priviedol a stal sa jeho srdcovou záležitosťou. Postupne sa fotograficky vyvíjal, obohacoval svoje teoretické znalosti, nakupoval stále novšie a kvalitnejšie technológie a tým sa menil aj jeho štýl a objekty fotografovania. Vďaka svojmu perfekcionizmu, postupnému zdokonaľovaniu, sledovaniu nových trendov a techník fotenia, skúšaniu nových kompozícií a práce so svetlom majú návštevníci Galérie Labyrint v súčasnosti možnosť vidieť jeho doterajšiu tvorbu.
Čo dodať na záver, jeden známy pána Sakáloša sa na margo jeho diel vyjadril
slovami: "Tvoje fotky majú dušu." A skutočne, cit pre fotografiu má autor jedinečný. Jeho fotografie sa vás dotknú tak, že budete chcieť dané miesta navštíviť, alebo aspoň vo sne vidieť všetky tie nádherné výjavy a prežiť tam niečo neopakovateľné, čo z každej fotografie vyžaruje. Koniec koncov, posúďte samy, výstava samotná potrvá až do konca marca a je predajná.

Text a foto: Mgr. Zuzana Szabóová MsKS Senec LABYRINT

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007