Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Do práce na bicykli

Na Námestí 1. mája bola 8. júna 2016 vyhodnotená súťaž Do práce na bicykli.

Do tretieho ročníka súťaže „Do práce na bicykli“ sa zapojilo 28 tímov a 86 účastníkov, čo je o 9 tímov a 26 účastníkov viac ako v roku 2015. Tímy pochádzali z týchto organizácií: MsÚ Senec – 10 tímov, senecké školy a škôlky 10 tímov, Veolia Energia, DHL Logistics, firma IN-TECH, firma MAPOS, Mestské kultúrne stredisko a Dom Nezábudka po jednom tíme a 2 tímy boli z Ivanky pri Dunaji z Ústavu biochémie a genetiky živočíchov SAV. Súťažiaci v rámci mesta Senec celkovo najazdili 9.849 km a 2.752 jázd do práce a z práce na bicykli. Senec v súťaži miest a obcí získal 19. miesto zo 60 samospráv v rámci celého Slovenska. Moderátorka podujatia Martina Ostatníková privítala na pódiu pred MsKS Senec primátora mesta Ing. Karola Kvála, prednostku MsÚ Ing. Jarmilu Répássyovú, národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ing. Petra Klučku, starostu obce Ivanka pri Dunaji Ing. Ivana Schreinera, zástupcu predajne Bike and City Senec, Lukáša Cerovského, ktorý venoval ceny do súťaže, spoločníčku WELLNEA s.r.o. – pani Noru Horváthovú, ktorá taktiež venovala ceny do súťaže. Ako prvý sa ujal slova primátor Karol Kvál. Vyjadril svoju radosť nad tým, že súťažiaci vymenili pohodlie auta za bicykel a že ich neodradila ani bezohľadnosť niektorých vodičov voči cyklistom. Vyzval účastníkov súťaže, aby pokračovali v jazdení na bicykli a aby budúci rok pokorili magickú hranicu 10.000 km v celkovom počte najazdených kilometrov. Prednostka MsÚ Jarmila Répássyová sa poďakovala zamestnancom mesta za ich vysokú účasť v tohoročnej súťaži. Národný cyklokoordinátor Peter Klučka konštatoval, že bicyklovanie prináša účastníkom súťaže nielen úžitok, ale aj radosť. Podčiarkol, že tretí ročník súťaže Do práce na bicykli bol zameraný aj na bezpečné a ohľaduplné spolunažívanie cyklistov a motoristov. Aj vďaka seneckým cyklistom sa čoraz viac darí naplniť tento cieľ.
Kategóriu najlepší tím, ktorý najazdil najviac kilometrov do práce a z práce na bicykli vyhral tím XXX, ktorý celkovo najazdil 826 km. Členovia tímu: Stanislav Miko, Jarmila Krasňanská, Mária Sebinová, Arpád Szigeti.
V kategórii najlepší jednotlivec, ktorý najazdil najviac kilometrov do práce a z práce bicyklom zvíťazil Stanislav Miko – celkovo najazdil 396 km.
Najlepším tímom, ktorý najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce na bicykli je tím „Kulťáci Ňú“. Béla Susla, Štefan Doktor, Karin Koczkášová a Táňa Holeková celkovo najazdili 182 jázd.
Najlepším jednotlivcom, absolvujúcim najväčší počet jázd bol Štefan Doktor, ktorý celkovo najazdil 62 jázd.
Spomedzi členov tímov, ktoré najazdili na bicykli do práce a z práce aspoň 2/3 ciest vyžrebovala Nora Horváthová 5 poukážok do Wellnea v hodnote 20,- €. Poukážky venovala prevádzka Wellnea, Lichnerova č. 41, Senec. Výherkyňami boli: Edita Poizlová, Magdaléna Reingráberová, Jarmila Miartušová, Jana Bertóková a Sidonia Dolezsálová.
Na záver vyžreboval Lukáš Cerovský bicykel, ktorý venovala predajňa Bike and City, Pezinská ulica č. 1, Senec. Šťastnou výherkyňou bola Eva Vinczeová.
Malé symbolické ceny získali všetci účastníci súťaže, ktorí sa na záver postavili na pódium, aby sa zvečnili na spoločnej fotografii.

Text a foto: VCs

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007