Dnes je piatok, 14. júna 2024, meniny má Vasil
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

19. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov sa konal v dňoch 10. – 12. 6. 2016 v Bratislave a okolí. Do Senca zavítali 12. júna v nedeľu.

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov organizuje Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia. Záštitu nad 19.ročníkom Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov Bratislava 2016 prevzali Marek Maďarič, minister kultúry Slovenskej republiky, Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja a Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy.
Do programov festivalu sa každoročne zapája okolo 600 detí zo všetkých mestských častí Bratislavy a Bratislavského kraja. Z Bratislavy a okolia sa zúčastnili detské folklórne súbory Čečinka, Čunovský kŕdeľ, Dolina, Gajdošík z Novej Dedinky, Gerulata, Grbarčieta, Kremienok, Lúčka, Magdalénka z Modry, Margaréta z Malinova, Möggyes zo Senca, Prvosienka, Prvosienka zo Šamorína a Vienok. Cech pozval detské folklórne súbory aj z iných regiónov Slovenska a aj zo zahraničia. Pozvanie zo slovenských regiónov prijali súbory: ZLATÝ LEVÍK z Nových Zámkov, KRPČIARIK z Dunajskej Stredy a RASLAVIČANIK z Raslavíc. Zo zahraničia prišli: GRANDINELE z Litvy, MALÁ LIPTA z Českej republiky, KUD SOKO zo Srbska a CHUDESIYA (Čudesija) z Bulharska.
Počnúc 18. ročníkom sa festivalu zúčastňujú aj mládežnícke a vysokoškolské folklórne súbory. Tento rok pozvanie prijali FS Dopravár a TS KUMŠT. Detský folklórny festival so svojou radostnou atmosférou a pestrosťou krojov pritiahol pozornosť divákov, médií i turistov. Detské súbory vystúpili v Modre, vo Vištuku, krojový sprievod účastníkov prešiel Starým Mestom Bratislavy. Väčšina programu festivalu prebiehal na Hlavnom námestí v Bratislave, ale v nedeľu 12. júna popoludní sa festival presťahoval do Senca na Námestí 1. mája. Senecký detský folklórny súbor Möggyes pod vedením manželov Strešňákových predviedol pekný program, ktorým dôstojne reprezentoval Senec a bratislavský región v medzinárodnej konkurencii.

Zdroj: www.facebook.com/events/101902523565400/
Foto: Gabriel Agárdy

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007