Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Výstava „Z nášho ateliéru“

Vybrali sme nosné témy za tento polrok, a to surrealizmus, kde sme na inšpiráciu z dejín umenia a maliarov tohto smeru - R. Magritta a S. Dalího vytvorili parafrázy ich diel.

V Labyrinte MsKS sa podarilo otvoriť výstavu, ktorá prezentovala výsledky práce žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Ateliér pod vedením akademickej maliarky Jitky Bezúrovej a Mgr. Barbory Bezúrovej za posledný polrok. Vernisáž nadchla deti aj dospelých nielen nádhernými výtvarnými dielami žiakov, ale aj vystúpením kúzelníka Talostana, ktorého šarm a vtip priniesol úsmev na všetky tváre. Viac sme sa spýtali akademickej maliarky Jitky Bezúrovej:

• Ako ste vyberali dielka na výstavu?
Aby zapadli do koncepcie, a aby čo najlepšie reprezentovali tvorcu. Vždy vystavíme každému žiakovi prácu, aj keby sme mali galériu „nafúknuť“. Aby každý mohol vystaviť a konfrontovať svoju prácu verejne. Sú to práce takmer deväťdesiatich detí.

• Ako ste vyberali témy?
Vybrali sme nosné témy za tento polrok, a to surrealizmus, kde sme na inšpiráciu z dejín umenia a maliarov tohto smeru - R. Magritta a S. Dalího vytvorili parafrázy ich diel. Deti tak pochopia, čo daný výtvarný smer znamená. Namaľovali skvelé svojbytné práce. K téme R. Magritta sme urobili aj kinetickú inštaláciu – „Dážď pre Magritta”, kde padajú parafrázy na jeho postavičky a iné nami vymyslené objekty z konára. Vystavili sme aj študijné kresby ceruzkou, ako základ výtvarníckej práce, tiež zátišia s kyticou, kde si deti vyskúšali na jednom obraze prácu s obmedzenou čiernobielou farebnou paletou a prácu so všetkými farbami. Vystavili sme aj neglazované a glazované reliéfy – „Náš herbár”, kde sme sa venovali stvárneniu liečivých rastlín. Vystavili sme aj výber z ilustrácií k vznikajúcej detskej knižke, ktorej autorom je otecko našej žiačky pán R. Kysel. Jedinečnosť tejto výstavy vidíme v tom, že sa nám podarilo udržať dramaturgiu a zmysluplnosť výstavy, že nie je len náhodným nahromadením prác, ale má koncepciu, ktorú sa nám s deťmi výborne podarilo naplniť. Teší nás, že deti dokážu nadšene tvorivo pracovať a prekvapiť seba aj nás, pedagógov svojou invenciou. Máme veľkú radosť, že prierez našej tvorby za tak krátky čas, má vysokú úroveň.

• Čo chystáte do budúcnosti?
Chystáme spoločný projekt s pánom Kyselom a to ilustrovanie jeho knižky – Príhody pavúčika Miška. Táto spolupráca sa začala úspešne rozvíjať, nechceme to zakríknuť, ale veríme, že sa nám podarí nájsť aj vydavateľa. Knižka pre deti by bola krásnym zavŕšením našej snahy. Teraz pripravujeme deti na talentové skúšky. Veľmi úspešne ich urobila A. Štefánková, ktorá je už prijatá na SŠUP J. Vydru do Bratislavy. Tam práve maturuje ďalšia naša žiačka, L. Bakušová a v druhom ročníku študuje naša žiačka V. Bakušová. Radi by sme urobili v Bratislave komornú výstavu práve týmto šikovným dievčatám, prizveme aj vysokoškoláčku - našu bývalú žiačku G. Gujber, ktorá študuje dizajn na STU v Bratislave. Výstavu plánujeme na jún 2017 v centre Bratislavy. Čakajú nás v máji a júni talentové skúšky na budúci školský rok 2017-2018, tešíme sa na nové deti a musíme ďalej hľadať inšpirácie a námety, aby sme nezaspali na vavrínoch.

Rozprávala sa MO

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007