Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

HC SENEC vo finále AHL Petržalka

Veríme, že sa v blízkej budúcnosti podarí mestu Senec s podporou klubu HC SENEC zrealizovať výstavbu hokejovej haly v Senci, čomu by sa určite potešilo veľa obyvateľov mesta.

V sezóne 2016-2017 sa amatérski hokejisti HC SENEC registrovali do ligy AHL Petržalka. Po niekoľkých ťažko vybojovaných, napätých zápasoch sa chlapci z HC SENEC prebojovali z baráže do semifinále. Po tomto úspechu ich čakali dva náročné zápasy s dvojnásobnými víťazmi ligy, s tímom Flying Seals. Prvý play-off zápas seneckí chlapci viedli až do posledných dvadsať sekúnd, no tesne pred koncom, nešťastnou náhodou, dostali gól. O týždeň na to po remízovom zápase ich čakal odvetný zápas play-off. Hokejisti HC SENEC nenechali nič na náhodu, pripravili sa na tento súboj a zápas vyhrali 5:2. A čo to znamená? HC SENEC sa dostalo do finále ligy AHL Petržalka. Tento úspech bol dosiahnutý vďaka stabilnému a oddanému tímu, ktorý klub má. Hokejisti brali každý jeden zápas zodpovedne a s plnou vážnosťou. No ale do tuhého ide až teraz. Chlapcov čaká finále, ktoré sa hrá na tri víťazné zápasy proti Royals Bratislava. Ak sa im podarí poraziť Bratislavčanov, HC SENEC získa vytúženú zlatú medailu!
Okrem finálových zápasov ligy AHL Petržalka čakal seneckých hokejistov turnaj počas veľkonočných sviatkov v Hamuliakove. Nie je to však pre nich premiéra. Už od založenia klubu sa zúčastňujú turnajov organizovaných v hokejovej hale Hamuliakova, kde sa umiestnili na treťom a dvakrát na druhom mieste. Zabojujú tento rok aj v Hamuliakove o zlatú medailu? Necháme sa prekvapiť.
Medzi hlavné ciele HC SENEC však nepatrí iba získanie „zlata“. Občianske združenie sa chce venovať hlavne šíreniu hokeja aj v našom meste. HC SENEC ako registrovaný člen v SZĽH sa chce zameriavať najmä na organizovanie tréningov pre najmenších, ale aj pre žiakov základných škôl. Rozšíriť tak ich obzor a pomocou profesionálnych trénerov ich naučiť základy korčuľovania a hokeja. HC SENEC požiadalo BSK o dotáciu na rozvoj tejto myšlienky, ktorá však nebola podporená. Napriek tomu veríme, že sa v blízkej budúcnosti podarí mestu Senec s podporou klubu HC SENEC zrealizovať výstavbu hokejovej haly v Senci, čomu by sa určite potešilo veľa obyvateľov mesta. Predseda občianskeho združenia Peter Holocsy dúfa, že sa klubu bude naďalej takto dariť a za dosiahnutie týchto výsledkov ďakuje svojim spoluhráčom.

HC Senec

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007