Dnes je sobota, 03. júna 2023, meniny má Karolína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Samospráva

Mestské kultúrne stredisko v Senci

Mestské kultúrne stredisko v Senci
Námestie 1. mája 2
903 01 Senec

Tel.: 02/4592 3403
Fax.: 02/4592 3403
E-mail: msks@e-net.sk


Mgr. Peter Szabo, riaditeľ

Mestské kultúrne stredisko v Senci bolo zriadené v roku 1977. Za 25 rokov pôsobenia prešlo Kultúrne stredisko mnohými štrukturálnymi zmenami. Dnes má 12 zamestnancov - l kultúrny referent, ved. učtárne, ved. kina, ved. knižnice a 3 odborné knihovníčky, 2 upratovačky, údržbár, premietač.

Programové oddelenie
Hlavným poslaním programového oddelenia je vytvárať podmienky pre poskytovanie služieb v oblasti kultúry obyvateľstvu v územnej časti, formou poskytovania platených i neplatených služieb. Programové oddelenie už tradične zabezpečuje programovú štruktúru Seneckého leta a Veľkého letného Karnevalu. Súbežne s týmito akciami sme organizovali v našich priestoroch výchovné koncerty, divadelné predstavenia, súťažné prehliadky, vystúpenia amatérskych i profesionálnych hudobných a tanečných telies. Vytvárame podmienky pre prezentáciu záujmovej činnosti seneckých kultúrnych a spoločenských združení.

Úsek kina
Hrací profil kina Mier v Senci je 7 predstavení za týždeň. Propagáciu filmov zabezpečujeme veľkými mesačnými plagátmi, malými programami a reklamnými tabuľami, kde sú návštevníci kina kompletnejšie informovaný o premietaných filmoch a novinkách na filmovom plátne. Okrem večerných filmových predstavení pozývame na filmy aj školské družiny, základné a stredné školy, kde majú možnosť si vychutnať kvalitné zvukové zariadenie Dolby Prologic.

Knižnica
Mestská knižnica je verejnou, univerzálnou knižnicou s komplexnými knihovníckymi informačnými službami pre čitateľov. Knižnica vytvára a posilňuje čitateľské návyky od ranného detstva, podporuje samostatné vzdelávanie a všetky stupne školského vzdelávania, poskytuje príležitosť pre osobný tvorivý rozvoj. (viac info v záložke Knižnica alebo tu)

Záujmová činnosť
V každoročnom rozpočte MsKS je zahrnutá aj finančná podpora tanečného súboru ESO, dychovej hudby SENČANKA, a speváckeho súboru MELODYK. Členovia našich záujmových činností tiež účinkujú na výmenných kultúrnych podujatiach s našimi družobnými mestami ako sú rakúsky Parndorf a maďarský Mosonmagyaróvár, kde nás úspešne reprezentujú v rámci mesta Senec.

Zdroj: MsKS

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007