Dnes je štvrtok, 13. júna 2024, meniny má Anton
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Otvorili Park oddychu mesta Senec

Pri futbalovom štadióne na Hečkovej ulici slávnostne otvorili zrevitalizovaný Park oddychu.

„Financie naň mesto získalo z fondov Európskej únie (85 %), štátneho rozpočtu (10 %) a samotné mesto sa na financovaní spolupodieľalo viac ako piatimi percentami. Celkové náklady na realizáciu aktivít v rámci projektu s názvom Park oddychu mesta Senec – revitalizácia oddychovej zóny predstavovali 672 389 eur . Samotná revitalizácia trvala rok,“ informovala viceprimátorka Helena Nemcová.
Park má rozlohu 11-tis. m2. Ako uviedol primátor Karol Kvál, táto ucelená oddychová zóna sa nachádza mimo rušného centra mesta. „Som rád, že všetky vekové kategórie obyvateľov od najmenších až po seniorov môžu tráviť svoj voľný čas relaxáciou, prechádzkami, resp. detskými hrami v atraktívnom tichom a zelenom prostredí.“ Poďakoval sa aj svojim predchodcom, ktorí park zriadili.
V rámci revitalizácie sa vybudovali bezbariérové chodníky, takmer sto parkových lavičiek, stojany na bicykle, detské ihriská, trávnaté plochy a ďalšia zeleň. Vynovené je aj osvetlenie a vstupná budova, hneď po príchode do areálu upúta aj pekná fontána.
Vybudovaním detských ihrísk, rozlíšených podľa vekových kategórií pre deti a mládež od troch do 14 rokov, sa rozšírili možnosti aktívneho trávenia ich voľného času. Podľa projektovej manažérky Angeliky Matlohovej pre väčšie deti je určená atraktívna lanová herná zostava, ktorá prispeje k zlepšeniu fyzickej zdatnosti a motorických schopností detí, netradičné točidlo i originálna hojdačka. Menším deťom na hru slúži drevené mestečko s telocvičňou a učebňou aj pružinové hojdačky. Riaditeľ kultúrneho strediska Peter Szabo: „Pre návštevníkov parku je k dispozícii aj vynovená centrálna budova, v ktorej sa nachádzajú sociálne zariadenia i pre imobilných, pribudne aj prebaľovací pult pre najmenšie deti. V hudobnom altánku sa budú konať malé koncerty pre približne 200 ľudí, veľké hľadisko s pódiom má kapacitu asi 1600 miest.“
Park je chránený kamerovým systémom napojeným na mestskú políciu. Má svojho správcu, ktorý sa stará o čistotu, informuje a má aj iné povinnosti. Senecký Park oddychu patrí k najkrajším na Slovensku.

Zdroj: Eva Lauková
Foto: Ján Lauko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007