Dnes je sobota, 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Krajské majstrovstvá Bratislavy žiakov v šachu sú nielen kvalitou seriózna súťaž

Majstrovstiev žiakov v šachu sa zúčastnilo 50 detí zo všetkých Bratislavských okresov. Dóra Simon, ako jediná zo Senca dosiahla medailové umiestnenie.

Dňa 20.11.2013 sa v Bratislave – KC Fontána konali krajské majstrovstvá žiakov v šachu. Organizátormi boli MÚ Dúbravka spolu s ŠK Dúbravan a ŠK Doprastav. Majstrovstiev sa zúčastnilo 50 detí zo všetkých Bratislavských okresov vrátane účasti Pezinka, Malaciek, Senca, Slovenského Grobu a Dunajskej Lužnej. Hlavným rozhodcom majstrovstiev bol FA Rastislav Diviak. Ďalší rozhodcovia: Ján Marko (1. trieda) a FM Stanislav Vlček (III. tr.)

Absolútnym víťazom v kategórii chlapcov sa stal Miroslav Macko zo ŠMND Skalická 1 v Bratislave, absolútnou víťazkou v kategórii dievčat sa stala Anna Vrtiaková z Gymnázia J.Papánka, Vazovova ul., Bratislava. Ďalšie víťazné priečky obsadili: 2. Marek Karas (SŠ sv. Vincenta, Bratislava), 3. Jakub Suchánsky (ZŠ Veternicová) a za dievčatá: 2. Simon Dóra (Senec), 3. Adriana Vozárová (Malacky).

Vyhodnocovalo sa aj poradie škôl takých, ktoré mali v súťaži zastúpenie oboch pohlaví. Poradie sa vytvorilo súčtom poradí najlepšieho chlapca a dievčaťa školy. Tu sú výsledky škôl: 1. ŠMND Skalická 1, Bratislava; 2. ZŠ Štúrova, Malacky; 3. SŠ sv. Františka z Assisi, Malacky.

Počas prestávky sa uskutočnila šachová prednáška ktorej lektorom bol FM Stanislav Vlček. Všetkým víťazom držíme palce na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia v decembri 2013 v Ružomberku.

Text a foto: Rastislav Kevický