Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Míľa pre mamu

Už po 4. krát sa do ulíc Senca rozbehli kočíky, maminky, ockovia, detičky, babičky, dedkovia, aby deň pred Dňom matiek vzdali úctu všetkým mamám a materstvu.

Tentoraz sa nás zišlo 724 zaregistrovaných(z toho 678 zaregistrovaných do 17:00).
Po prestrihu pásky primátorom mesta Ing. Karolom Kválom sme sa mohli rozbehnúť po pešej zóne na Lichnerovej ul. a Mierovom námestí. Počasie nám prialo, a tak niekoľkomesačná snaha mamičiek z MC Senecké slniečko priniesla ,dúfame, veľa zážitkov mnohým rodinám, ktoré sa rozhodli prísť a spolu s nami stráviť príjemné popoludnie.
Mohli vidieť krásne vystúpenia šikovných detí pod vedením obetavých a nápaditých p. učiteliek z MŠ na Fándlyho ul. v Senci, z Hurbanovej Vsi. Dozvedeli sme sa, že sú nielen smelými deťmi ale i námorníkmi. Majú medzi sebou Bambuľku, milujú hip-hop a svoju zlatú maminu:) Deti z MŠ Óvoda v Turni okrem lásky k mame spája aj láska k poézii, a spolu s p. Sanitrovou sa porozprávali aj po maďarsky. Do krajiny Spievankovo nás zaviedli deti zo Školského klubu pri ZŠ Tajovského v Senci. Spolu so Spievankou a Zahrajkom nás zoznámili s Rafaelou stonožkou, posťažovali sa na Dorku a dokázali nám, že vedia aj hrať futbal. No a na to všetko sa pozeral zvedavý zajko... Predstavili sa aj deti z rôznych súborov, či zoskupení. Tancuľkovo, v podaní 4 - 5 ročných Margarétok, tanečného kurzu, kde sa deti učia hravou formou rôzne ľudové piesne, riekanky, pohybové hry a tančeky, zatancovalo (ako inak:))na ľudovú nôtu. F Dance Center nám ukázali, že sa vedia baviť a tancovať hip-hop. Nesmieme zabudnúť na nezabudnuteľnú zumbu od Zumba Reni, či stálicu seneckých kultúrnych podujatí - zbor Radosť, ani na vĺčatá zo 131. zboru v Senci s divadielkom o roztopašnými kozliatkami....
Ale predviedli sa aj dospeláci :) z vokálnej skupiny For You, karatisti z Kensei Dojo Senec. Celým programom nás sprevádzala úžasná p. Dagmar Sanitrová (dúfame, že na druhý deň mala hlas:))
Deti mohli vyrobiť pre svoje maminy darčeky v tvorivých dielničkách. Mamičky sa mohli dať rozmaznať - skrášliť v stánku z líčením od Mary Kay alebo si oddýchnuť v oddychovej zóne od hojdi.sk.
Aby toho nebolo málo, pri míľovej prechádzke deti súťažili o sladké odmeny. Mohli ukázať, akí sú šikovní rybári, či majú dobrú mušku pri hádzaní do vysmiateho šaša, vedierok či kruhmi sa toaletné rolky. Ani pretekárskeho, staviteľského či umeleckého ducha mnohí nezapreli. Pri maľovaní na chodník predstavili svoju maminu, šikovnejší i celú rodinku. Potvrdilo sa, že rodina a rodinné putá sú stále pevné a dôležité. Na ceste vznikali nádherné dielka. Späť do cieľa trasu lemovali indície ku tajničke, ktoré preverili znalosti z rozprávkovej tvorby dneška (mali čo robiť aj dospeláci :)) Tí, ktorí stíhali, sa mohli oboznámiť aj s ukážkami Prvej pomoci u mladých zdravotníkov z Červeného kríža.
Za svoju snahu v plnení úloh boli detičky odmenené jazdou na poníkoch, a tí ktorým sa podarilo vylúštiť tajničku sa mohli prísť namaľovať na tvár u šikovných mamičiek i dievčat. A keďže to bol sviatok mamičiek:), tie si od nás odniesli malé darčeky (medovníkové srdiečko a sponzorské darčeky). Aby ani oteckovia neodišli naprázdno, mohli aspoň čo to vyhrať v bohatej tombole od štedrých sponzorov.
Už teraz sa tešíme na budúci rok! A preto nezabudnite : "Najlepšie zamestnanie je byť mamou, pretože cena za túto prácu je čistá LÁSKA":)

Text: Ľubka a Lenka z MC Senecké slniečko

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007