Dnes je piatok, 22. októbra 2021, meniny má Sergej
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Mestské oznamy

Polícia upozorňuje vodičov, aby si po opustení vozidiel v ich interiéroch nenechávali veci. Treba mať na pamäti, že auto nie je výklad!

Zo včerajšieho prečinu krádeže obvinil poverený príslušník PZ 37-ročného Lászla B. z Maďarska, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.Obvinený sa mal včera popoludní na vonkajšom parkovisku obchodného centra so sídlom na Einsteinovej ulici v Bratislave podľa doteraz vykonaných procesných úkonov vlámať do tam riadne uzamknutého motorového vozidla zn. Mercedes B180. S ukradnutým notebokom v taške ho na mieste krádeže prichytil majiteľ vozidla. Okamžite po príchode polície na miesto bol v tom čase podozrivý muž hliadkou polície v súlade so zákonom obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné oddelenie polície. Taška s notebookom v hodnote 800,-€ bola následne odovzdaná majiteľovi nepoškodená, čím v konečnom dôsledku poškodenému nevznikla žiadna škoda.

Toľko šťastia však nemal majiteľ vozidla zn. Iveco Daily, ktorému neznámy páchateľ odcudzil včera dopoludnia na križovatke ulíc Dudová – Hrobáková v Bratislave po vlámaní sa do riadne uzamknutého vozidla autorádio a doklady od jeho auta.. Majiteľovi vozidla vznikla uvedeným konaním celková škoda vo výške 400,-€. Policajti po páchateľovi pátrajú.

Predchádzať páchaniu uvedenej trestnej činnosti sa dá osvojením si určitých zvyklostí.
- Vodičom odporúčame, aby aj pri krátkodobom opustení vozidla si v jeho interiéri nenechávali autorádio, doklady, peniaze, telefón, peniaze, tašky a kabelky, oblečenie. Tieto veci nie je vhodné ani ukladať do kufra, treba ich radšej nosiť pri sebe. Keď sa ľudia sústredia na ukladanie vecí do úložných priestorov, nevšímajú si, kto ich pozoruje a keď odídu od auta, zlodej presne vie, čo ho sa vo vozidle nachádza.
- Parkovať treba na strážených a osvetlených parkoviskách. Keď vodič opúšťa zaparkované auto, je vhodné, aby mechanicky skontroloval, či je zamknuté a nespoliehal sa len diaľkové ovládanie a centrálne uzamykanie.
- V prípade, že vodič po návrate k vozidlu zistí, že niekto do neho násilím vnikol, je dôležité do vozidla nenastupovať a ničoho sa nedotýkať, odcudzené veci zisťovať len pohľadom. Mohlo by dôjsť k zničeniu stôp.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo, Policajného zboru v Bratislave

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007