Dnes je sobota, 22. júna 2024, meniny má Paulína
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

Aj senecké rodiny pochodovali za život

20. September 2015 o 14.30 vyvrcholil päťdňový sprievodný program druhého Národného pochodu za život samotným pochodom centrom hlavného mesta našej republiky. Toho sa podľa odhadov organizátorov zúčastnilo od 70 000 do 85 000 účastníkov.

Dav, aký Bratislava podľa mnohých ešte nezažila, tvorený účastníkmi zo všetkých kútov Slovenska meral cestu ulicami Bratislavy v radostnej a pokojnej atmosfére ohlasujúcej motto pochodu „Radosť zo života“. Po hudobnom pro-life programe, na ktorom vystúpili Mária Čírová a Peter Bažík a po príhovoroch hostí a zástupcov cirkví na námestí SNP začali účastníci kráčať od Kamenného námestia cez ulice Gorkého, Mostová, popri Dunaji cez Rázusovo nábrežie, Rybné námestie, popod hrad Staromestskou ulicou na Suché mýto, Hurbanovo námestie aby sa opäť vrátili na Námestie SNP. Dokopy prešli ľudia všetkých generácií od najmenších v kočíkoch s rodinami po tých najskúsenejších senioroch dovedna 2,4 km.
Počet manifestujúcich ľudí zaskočil i organizátorov, nakoľko sa k pochodu nedostal celý zídený dav, kedy sa čelo pochodu spojilo s jeho ešte stále postávajúcim záverom. Radostná atmosféra sa tak niesla po celej dĺžke v neprerušenej živej na husto tkanej reťazi ľudí oslavujúcich život. Bratislavský pochod bol však výnimočný v mnohých ďalších ohľadoch. Zapojilo sa doň takmer 1000 dobrovoľníkov, z nich 250 účinkujúcich, organizátori postavili 5 pódií plných audio techniky, pripravili viac ako 90 podujatí na 33 stanoviskách rozmiestnených po centre Bratislavy. Od stredy do soboty večera sa bohatého sprievodného programu zúčastnilo 7 až 8 tisíc ľudí. Boli pre nich nachystané pro-life workshopy, prednášky, divadlá, filmové večery, výdatný hudobný, tanečný i duchovný program a keďže tú najväčšiu radosť zo života nám prinášajú najmenší, špeciálne pre rodičov s deťmi boli pripravené podujatia vo forme detských vystúpení, skautského mestečka a ďalších atrakcií.
„Pokojná radostná atmosféra, ktorá sa niesla ulicami hlavného mesta sú dôkazom, že ľuďom v našej krajine záleží na ochrane života od jeho počatia až po prirodzenú smrť. 20. september 2015 si budeme všetci pamätať ako deň, kedy po Košiciach i Bratislava oslavovala život, ktorý by mal byť vždy darom prijatým a nie odmietnutým. Myslím si, že po dnešnom dni môže magistrát mesta Bratislavy uvažovať o premenovaní Námestia SNP na Námestie Slovenského Národného Pochodu. Chcem poďakovať všetkým, a nie je ich málo, ktorí prispeli k takémuto nádhernému výsledku.“– povedal Marek Michalčík, hlavný koordinátor Národného pochodu za život.

Zdroj: pochodzazivot.sk

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007