Dnes je sobota, 15. júna 2024, meniny má Vít
rss rssRSS Vlacik Vlacik
Vitajte na stránkach mesta Senec

5. Kolo MINIBasket ligy – Senec – FINÁLE AKO MÁ BYŤ

V konečnom dôsledku sme však všetci víťazí – tréneri, rodičia a hlavne naši malí basketbalisti. Je úžasné sledovať ako tieto deti prežívajú svoje účinkovanie na palubovke, v štafetách, v akom sú nasadení brániť, útočiť, ako sa títo hráči vedia tešiť z každého koša a na druhej strane, ako je niekedy ťažké zvládať s nimi neúspech, prehru, či nedaný kôš...V konečnom dôsledku sme však všetci víťazí – tréneri, rodičia a hlavne naši malí basketbalisti. Je úžasné sledovať ako tieto deti prežívajú svoje účinkovanie na palubovke, v štafetách, v akom sú nasadení brániť, útočiť, ako sa títo hráči vedia tešiť z každého koša a na druhej strane, ako je niekedy ťažké zvládať s nimi neúspech, prehru, či nedaný kôš...

V sobotu 18.6.2016 ukončili v Senci svoje súboje i najmenší „prípravkoví“ basketbalisti zo štyroch centier – Karlovka, Petržalka, Dúbravka, Senec. Bolo to FINÁLE ako má byť – napínavé súboje v zápasoch a súťažiach, odovzdávanie medailí, diplomov a cien prezidentom klubu pánom LubošomCibákom, slovenskými reprezentantami a hráčmi klubu MBK Karlovka Daliborom Hlivákom a Michalom Kožárom. Hralo sa pred skvelou rodičovskou diváckou kulisou.

Tak ako v predchádzajúcich kolách sa hráči pred zápasmi rozcvičili spoločným ballhadllingom, súťažili v štafetových disciplínach a nechýbalo ani škrečkovanie. Rodičia opäť bodovali a pripisovali na kontá svojich centier dôležité body v podobe presných zásahov trestných hodov.

A ako to skončilo? Hráčom Senca sa napriek víťazstvu v 5. kole a vysokému nasadeniu a snaženiu vo všetkých súťažiach nepodarilo poraziť hráčov Petržalky a v konečnom poradí skončili na 2. mieste. Hráči Petržalky si nenechali ujsť svoje víťazstvo a zaslúžene zvíťazili.

Som rada, že FINÁLE MINIBasket ligy sa konalo práve v Senci. Do MINIBasket ligy 2015/2016 sa za náš tím zapojilo až 21 hráčov z dvoch seneckých základných škôl – ZŠ Tajovská a ZŠ Mlynská. Moje basketbalové deti, sa každým kolom zlepšovali a viem ako veľmi chceli vyhrať. V konečnom dôsledku sme však všetci víťazí – tréneri, rodičia a hlavne naši malí basketbalisti. Je úžasné sledovať ako tieto deti prežívajú svoje účinkovanie na palubovke, v štafetách, v akom sú nasadení brániť, útočiť, ako sa títo hráči vedia tešiť z každého koša a na druhej strane, ako je niekedy ťažké zvládať s nimi neúspech, prehru, či nedaný kôš... Prežívajú každý moment... A to je krásne.

Výsledky:
Viď Príloha:
Tréneri vybrali zo svojich Centier najlepších hráčov, nielen Finále ale aj celej sezóny. Najlepších v prístupe, v dochádzke, v zlepšení a tu sú:
Centrum Karlovka: Tobiaš Krištof
Centrum Petržalka: Milan Chrenka
Centrum Dúbravka: Matúš Belobrad
CentrumeVajnory.Senec: Juraj Jánošík

Všetci ostatní hráči a ich rodičia si zaslúžia potlesk

Fotogaléria

Mapa stránky | FAQ | Podmienky pre použitie | Autorské práva | Kontakty
Mestský úrad Senec • Mierové nám. 8 • 903 01 Senec • IČO: 00305065 • DIČ: 2020662237
tel.: 02/2020 5101 • fax.: 02/2020 5142 • e-mail: webmaster@senec.sk

Kontakt pre médiá tel.: e-mail: martina.ostatnikova@senec.sk Design by INFOTECH  logo infotech  © 2007